NBA'de büyük takas - BasketFaul.com

NBA'de büyük takas

19-06-19 18:04

 NBA'de gerçekleşen büyük takasta Memphis Grizzlies all-star oyun kurucu Mike Conley JR'ı Utah Jazz'a gönderirken karşılığında Jae Crowder, Kyle Korver, Grayson Allen ve 23. sıra draft hakkıyla önümüzdeki yıllardan bir ilk tur draft hakkını aldı.


Memphis Grizzlies bu takasla Conley'nin dev kontratından kurtulurken Crowder ve Korver gibi hem takıma veteran desteği sağlayabilecek oyuncuları kadrosuna kattı hem de bu sene bitecek kontratları sayesinde eli rahatladı. Ayrıca geçtiğimiz sezon bekleneni veremeyen çaylak Grayson Allen için de adeta zar atarak ona bir şans daha sundular. Bütün bunların yanında 2. sıradan draft hakkı bulunan Memphis, bütün draftın en iyi oyun kurucusu olarak gösterilen ve herkesin ikinci sıradan seçilmesini beklediği Ja Morant'in de önünü açmış oldu.

Utah Jazz cephesinde ise hali hazırda son derece potansiyel gösteren Mitchell-Gobert tandemine ligin en tecrübeli guardlarından biri eklenmiş oldu. Ayrıca Ingles gibi bir parçaya da sahip olan Utah eğer Favors'ın kontratından çıkabilirse bir maksimum kontrat daha verebilecek durumda. Utah Jazz Mitchell'ın çaylak kontratında olmasından faydalanarak zirveye yarışan bir takım kurmak için şimdi elinde ciddi imkana da sahip.
 

Yorumlar Okunma: 3392

coil