Dikmen'den Yeni Mamak ile ilgili değerlendirmeler - BasketFaul.com

Dikmen'den Yeni Mamak ile ilgili değerlendirmeler

16-06-19 14:15
Yeni Mamak Spor Kulübü Genel Koordinatörü Murat Dikmen, geride kalan sezonla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, isim sponsorluğu için görüşmelerini sürdürdüklerini söyledi.

Dikmen'in açıklamaları şöyle: 
"Sezona belirsizlikler içinde başladık. TB2L mi, TBL mi oynayacağımız tam belli değildi. TBL’ye davet edildikten sonra kısa sürede Faruk Beşok’la anlaşarak daralan oyuncu havuzu içinden oyuncularımızı seçerek takımımızı kurduk ve Ağustos'un ilk haftasında çalışmalara başladık. Çok verimli geçirdiğimiz Bolu kampında ve hemen ardından oynadığımız Akhisar Turnuvası'nda takımımız güzel sinyaller vererek şekillenmeye başladı. Bunun neticesinde Federasyon Kupası'nı namağlup kazanarak, bu önemli kupayı Ankara'ya getiren ilk kulüp olduk. Genç bir takım olduğumuzdan, her ne kadar dalgalanmalı bir sezon geçirmiş olsak da, ilk hedefimizi play-off’lara kalmak olarak belirlemiştik ve bunu başardık. Yabancı oyuncu transferinin son gününde yaşadığımız talihsizlik sonucunda, kulübümüzün ilkeleri ve prensipleri doğrultusunda oyun kurucumuz ve takımızın en önemli oyuncularından olan Erick Bernard Neal’la yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Play-off Çeyrek final maçlarında Ormanspor serisinde her ne kadar deplasmanda kazanarak 1-0 öne geçsek de, tek yabancılı olmamız bu serinin 2-1 kaybedilmesinde çok büyük bir rol oynadı. Oyuncularımızla, staffımızla ve isim sponsorumuz olan Mamak Belediyesi ile olan 1 yıllık sözleşmelerimiz sona erdi. Bir çok takım mali problemler yaşarken biz sezon başında bütçe planlamamızı çok düzgün yaptığımızdan şu an sporcularımıza, staffımıza, oyuncu menajerlerine ve organizasyonda iş birliğinde bulunduğumuz herhangi bir firmaya borcumuz bulunmamaktadır. İsim sponsorluğu için hem Mamak Belediyesi ile , hem de çeşitli firma ve kuruluşlarla görüşmelerimiz devam etmektedir. En kısa sürede kulüp başkanımız Muharrem Özat ‘la birlikte bu görüşmeleri sonuçlandırmayı ve transferlerimizi gerçekleştirerek Ağustos ayı başında yeni sezon çalışmalarına başlamayı hedefliyoruz. 
Bu sezon TBL’de ilk yılımız olmasına rağmen, geçirdiğimiz başarılı ve güzel sezon için için emeği geçen herkese, bizi her zaman destekleyen seyircimize çok teşekkür ederim.

Play off'larda 2-1 elendiğimiz ve Playoff Şampiyonu olan Ormanspor'u canı gönülden tebrik eder, Tahincioglu Basketbol Süper Ligi'nde başarılar dilerim." 

Yorumlar Okunma: 2389

coil