TOFAŞ altyapı seçmeleri yapıldı - BasketFaul.com

TOFAŞ altyapı seçmeleri yapıldı

15-06-19 21:03
TOFAŞ Spor Kulübü’nde basketbol altyapı seçmeleri, 2005-2010 arası doğumlu sporcu adaylarının katılımıyla 15 Haziran Cumartesi günü Mustafa V. Koç Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Altyapıya yapmış olduğu yatırımlarla Türk basketbolunun köklü kulüplerinden olan TOFAŞ’ın altyapı oyuncu seçmeleri her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi gördü. Seçmelere 2005-2010 arası doğumlu yaş gruplarından, Bursa ve farklı şehirlerden gelen yaklaşık 500 sporcu katıldı. Mustafa V. Koç Spor Salonu’nda gerçekleştirilen seçmelerde fiziksel ölçümlerin ardından 3 farklı sahada temel basketbol hareketlerini yapan oyuncu adayları, 1’e 1 ve 4’e 4 antrenman maçı yaptı. Seçme programı Altyapı Kondisyoneri Serdar Ergök nezaretinde atletik ve koordinasyon ölçümlerinin yapıldığı istasyonla tamamladı.

Altyapı antrenörleri tarafından dikkat çeken isimler 10 Temmuz 2019tarihinde kulübün resmi internet sitesi www.tofasspor.com’dan açıklanacak.

Seçmelerde başarılı olan sporcular, TOFAŞ basketbol altyapı takımlarıyla kendi yaş gruplarında çıkacakları antrenmanlarda bir kez daha elemeden geçtikten sonra altyapıya katılma hakkı kazanacak

Yorumlar Okunma: 1097

coil