Ataman: Deplasman takımına yakışan bir felsefe vardı - BasketFaul.com

Ataman: Deplasman takımına yakışan bir felsefe vardı

13-06-19 23:05
Tahincioğlu BSL play off final üçüncü maçında Fenerbahçe Beko’yu 74-57 mağlup eden Anadolu Efes’te Başantrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

"Maçın başından itibaren çok iyi bir karakter gösterdik. Öncelikle müthiş bir savunma yaptık. Fenerbahçe Beko'yu son saniyelerde zor dış atışlara yönlendirdik. Pota altından sayı yemedik, içeri penetrelerine izin vermedik. Hücumda da üç kısayla, Larkin, Beaubois ve Micic ile sürekli tempoyu artırarak içeri dalıp, boş atışları bulmaya çalıştık. Bütün oyuncularımız çok iyi oynadı bu akşam. Tabii ki seri uzun bir seri, iki takım da birbirini çok iyi tanıyor. İki takım da birbirini deplasmanda yendi. Bundan sonra da yenebilir, şu an sadece 2-1 öndeyiz. Ama bu akşamki felsefemiz tam bir deplasman takımına yakışan bir felsefeydi. Çok iyi oynadık. Tüm oyuncularımı kutluyorum."
 
Ataman, maç öncesi yapılan anonsun ardından protestoların azalması üzerine gelen soruya; “Salon sporu yapıyoruz. Burada aileler, çocuklar maç izliyorlar. Böyle önlemlerin alınması olumlu, bu akşam hiçbir şey duymadım. Fenerbahçe taraftarı bana bir protesto yaptı ama herhangi bir kötü şey yoktu. Bu da gayet doğal. Umarım böyle devam eder” yanıtını verdi.

Yorumlar Okunma: 3268