Bahçeşehir Koleji seçmelerine 30 bin katılım - BasketFaul.com

Bahçeşehir Koleji seçmelerine 30 bin katılım

10-06-19 17:43
Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, altyapı seferberliğine hız kesmeden devam ediyor. Bu sezon içerisinde yaptığı seçmelerle, ülkenin dört bir yanındaki 24 şehirde 30,000’i aşkın çocuğa dokunan Bahçeşehir Koleji son sporcu taramalarını 9 Haziran 2019 Pazar günü İzmir ve Kayseri’de gerçekleştirdi.

Geçen yıl 12 ilde gerçekleştirdikleri altyapı seçmeleri sonucunda Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Samsun, İstanbul’da açtığı şubeleri ile 600 genç sporcuya lisans kazandıran Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, 2018-2019 sezonunda 24 ilde yaptığı altyapı seçmeleriyle bu sayıyı 1000’in üzerine çıkartmayı hedefledi.

30.000’İ AŞKIN GENÇ SPORCU…
Bu hedefle bünyesine katacağı binlerce genç basketbolcuyu geleceğin sporcusu olarak yetiştirmek için yola çıkan Bahçeşehir Koleji’nin, başta İstanbul olmak üzere Gaziantep, Bursa, Elazığ, Edirne, Erzurum, Kahraman Maraş, İskenderun, Aydın, Bodrum, Denizli, Trabzon, Karadeniz Ereğli, Ordu Giresun, Kars, Şanlıurfa, Sivas, Adana, Mersin, Ankara, Antalya, İzmir, Kayseri, Samsun illerinde yaptığı sporcu taramalarına 30.000’i aşkın genç sporcu başvurdu.

Ocak ayı itibariyle il il gezen kulüp altyapı antrenörleri ve takım yöneticileri bu illerdeki 2005-2006-2007-2008-2009-2010 erkek sporcu adayları ile buluşup onların,yeteneklerini değerlendirdi. Altyapı seçmelerini değerlendiren Takım Genel Menajeri ve Genel Sekreteri Alpaslan Aydın; “Maçlardan fırsat buldukça hemen hemen bütün illerdeki sporcu taramalarımıza giderek genç sporcu arayışımızı yakinen takip ettim. Türkiye’nin her bir köşesindeki gençlere ulaşmak bizim için çok önemli. Hedefimiz kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz sporculardan oluşan bir A Takım kurabilmektir” dedi.

ÖRNEK BİR SPORCU FABRİKASI OLACAĞIZ!
Yoğun katılımla tamamlanan altyapı seçmeleri için konuşan Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel; “Bahçeşehir Koleji olarak eğitimdeki  mükemmeliyetçiliğimizi sporda da sürdürecek, geleceğin Türk yıldızlarını yetiştirerek Türkiye’de ve Dünya’da sporun örnek lokomotifi olacağız. İnanıyoruz ki Türkiyemizin çocukları her şeyin en güzeline layıktır. Bunun için de altyapı yatırımlarımıza hız kesmeden artarak devam edeceğiz. Basketbol Takımımız bu yıl çok değerli işlere imza attı. Sadece basketbol oyunuyla değil, spora, basketbola katkılarıyla örnek projeler gerçekleştirdiler. Biz bu yola çıkarken hedeflerimizi ve amaçlarımızı belirledik, buna bağlı olarak planlamalarımızı yaptık. Sporu seven, spor yapan genç nesiller yetiştirmek bizim en büyük önceliğimiz ve bu önceliğimizin yerini asla değiştirmeyeceğiz. Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü olarak örnek bir sporcu fabrikası olacağız!” dedi.

SONUÇLAR HAZİRAN AYINDA!

24 İlde yapılan altyapı taramalarının sonuçları değerlendirmelerden sonra Haziran ayında Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından açıklanacak.  

Yorumlar Okunma: 2170