Ormanspor, BSL'ye çok yakın - BasketFaul.com

Ormanspor, BSL'ye çok yakın

06-06-19 16:56

İSTATİSTİK

TBL play-off final serisi ikinci maçında ev sahibi ekip OGM Ormanspor, rakibi İTÜ Basket karşısında maçın başından itibaren yakaladığı üstünlüğü bırakmadı ve karşılaşmayı 68-57 kazanarak seride 2-0 öne geçti. Ormansğpor, Pazar günü İstanbul'da oynanacak olan 3. maçı da kazanması durumunda TBL play-off şampiyonu olacak.

Ormanspor karşılaşmaya Graves, Barış Erlim, Caner Ercan, Hasan Karabulut, Hasan Rizvic, İTÜ Basket ise Ahmet Can Duran, Ömercan Engin, Yunus Akçay, Cenk Akyol ve Frink beşiyle başladı. İTÜ Basket'te karşılaşmaya hem asist hem skora doğrudan katkıda iyi başlayan Cenk Akyol, takımını ilk dakikalardan öne geçirdi. Ormanspor, Rizvic'le topu buluşturarak potaya gitse de bir türlü sayıya çeviremedi. İlk 3 dakika sonra Caner Ercan'la ilk sayılarını kaydeden Ankara ekibi,sonrasında ritimlerini tekrar bulmaya başladılar. Kalan dakikalarda iki ekip de daha sert savunmaya başladılar. Son bölümde hızlı hücumlardan arka arkaya üçlükleri kaydeden Ormanspor, farkı açmaya başladı.Son hücumda İTÜ Basket, Yunus Akçay ile ilk üçlüğünü isabet ettirdi. İlk çeyrek 18-14 Ormanspor üstünlüğüyle geçildi.

İçerden çok farklın olmadığı karşılaşmanın ikinci çeyreğinde dış şutlardaki farkın hissedildi ve Ormanspor farkı korumaya devam etti. Rakibini durdurmakta zorlanan İTÜ Basket 06:32 dakika kala bu çeyrekteki faul haklarını doldurdu. İTÜ Basket, istediği sertliği bu dakikalarda sahaya koyamasa da rakibin en ufak hatalarını cezalandırmasını bildi. Pota altında Rizvic'le üstünlüğü eline alan Ormanspor, rakibini kendine yaklaştırmadı. Cenk Akyol son bölümde tecrübesini konuşturarak skor buldu ve takımını maçın içinde tutmaya devam etti. İkinci çeyrek 40-29 Ormanspor'un farklı üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyreğe Ormanspor, ribaundlarda da üstünlüğü elien aldı. Ancak hepsini sayıya çevireyen Ankara ekibi, avantajı bu dakikalarda iyi kullanamadı. Ahmet Can Duran'la içeri kateden İTÜ Basket, kaydediği sayılarla farkın çift hanelere çıkmasını önlemeye çalıştı. Dıştan içe paslarla savunmayı geçerek skor üreten Ormanspor rakibini yaklaştırmamaya devam etti. Üçüncü çeyrek 56-48 Ormanspor'un üstünlüğüyle geçildi. 

Son çeyreğe iyi savunmayla başlayan Ormanspor, rakibinin hücum etmesine izin vermedi. Ancak Frink'in sorumluluk alarak kaydettiği sayılarla İTÜ Basket, rakibini kovalamaya devam etti. Ormanspor bu çeyrekte basit topları yapsa da Graves'le skor üstünlüğünü bırakmamaya devam etti. Son bölümde çok iyi top çeviren Ormanspor, farkı tekrar çift hanelere çıkarmasını bildi (66-56). Kalan dakikalarda farklı üstünlüğü korumasın bilen Ormanspor karşılaşmayı 68-57 kazanarak seriyi 2-0 getirdi. Serinin üçüncü maçı Pazar günü İstanbul'da oynanacak ve Ormanspor'un bu maçı kazanması durumunda play-off şampiyonu olarak BSL'ye yükselecek.

Öne çıkanlar
OGM Ormanspor:  Hasan Rizvic 14 sayı, 15 ribaund, Yasiin Graves 13 sayı, 6 ribaund
İTÜ Basket: Chad Fraizer 15 sayı, 4 ribaund, Cenk Akyol 14 sayı, 4 ribaund

Yorumlar Okunma: 2862

coil