Ertuğrul Erdoğan: Webster ile baba oğul gibiyiz - BasketFaul.com

Ertuğrul Erdoğan: Webster ile baba oğul gibiyiz

02-06-19 18:52
Galatasaray Doğa Sigorta Koçu Ertuğrul Erdoğan, Anadolu Efes’e 80-68 mağlup oldukları naçtan sonra açıklamalarda bulundu.

“Maalesef çok basit hataların, basit atışların ilk periyotta getirdiği bir psikolojik yük ile maça başladık. Anadolu Efes gibi bir takıma karşı bu kadar basit top kayıpları ve basit pota altındaki atışlarda düşük yüzdeyle başlarsanız maçın faturası elbette ağır olur. Çok arzu ettiğimiz bir görüntü değildi oynadığımız basketbol. Ne oyuncu arkadaşlarım ne de ben bundan çok mutlu olduğumuzu söyleyemem. Önümüzde üçüncü maç var. Savaşmadığımızı, mücadele etmediğimizi söyleyemem ama basketbol tecrübemiz zaten rakibimizin gerisinde, gereken basketbol aklını da sahaya koyamadık. Ben oyuncularımın iyi niyetinden ya da mücadele isteğinden şikayet etmiyorum ama ortaya koyduğumuz fotoğraf bizim özellikle BSL’de ortaya koyduğumuz fotoğrafa yakışmadı. Üçüncü maçta yeniden özellikle psikolojik olarak toparlanıp kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Ümit ediyorum ki seriyi 2-1’e taşıyacağız.

Rakamlar şunu gösteriyor ki, basketbol aklından bahsettiğim nokta burası: Rakibinizden daha az asist yapar ve rakibinizden daha düşük yüzdelerle hücum ederseniz hele ki rakibinizden sizden daha güçlüyse maçı kazanma şansınızı fazlasıyla azaltmış oluyorsunuz. Bugün başımıza gelen de bu oldu. Anadolu Efes’i tebrik ediyorum. Şimdi Çarşamba günü oynayacağımız maça konsantre olup enerjimizi, konsantrasyonumuzu, daha da önemlisi inadımızı ortaya koymamız lazım. Aksi takdirde beklenen sonu. 3-0 olacaktır.

Bu sene Galatasaray’ın yaptığı iş çok önemli bence. Son yıllarda, belki tarihinden harcadığı en düşük bütçe. Toplam 2.1 Milyon Dolar oyuncusu bütçesi, net rakam olarak söylüyorum. Herhangi bir oyuncu değiştirmek ya da bütçe disiplinini aşmak gibi bir gayret içerisinde olmadık."

Erdoğan benchte Webster ile yaşadığı gerginlikle ilgili olarak da "Bir cevap verdi, ben ona kızdım. Baba, oğul ilişkisi gibi düşünebilirsiniz. Bu zaman zaman gergin maçlarda olabilen bir olay. Webster çok iyi bir çocuk, 23 yaşında pırıl pırıl bir genç. Zaman zaman gençlerin yaptığı hataları yapabiliyor. O yüzden bir problem yok. Dediğim gibi bu çok konu edilecek bir durum değil. Biliyorum siz çok seviyorsunuz, geçen Anadolu Efes maçında da kenarda bağırdım diye sordunuz ancak çok da önemli bir şey değil, Webster sorunlu bir oyuncu değil.” diye konuştu.
 

 

Yorumlar Okunma: 1640