Ataman'dan Udoh sorusuna yanıt: Hayırlısı - BasketFaul.com

Ataman'dan Udoh sorusuna yanıt: Hayırlısı

02-06-19 19:29
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play off yarı final birinci maçında Galatasaray Doğa Sigorta’yı 80-68 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Play offta yarı final serisi ve her geçen maçta daha iyi oynamamız gerekiyor. Artık sezonun sonu. Tüm gücümüzle, kararlı bir şekilde sahaya çıktık ve kararlı bir basketbol oynadık.

Üçüncü periyodun ortalarına doğru maçı garantiye aldık ve ondan sonra da tamamen genç oyuncular ile oynadık.

Ancak ne olursa olsun daha seri bitmedi. Seri devam ediyor. Finale çıkmak için bir galibiyet daha almamız lazım. Oyuncularımın bugünkü oyun disiplininden, konsantrasyonundan, mücadelesinden çok memnunum.

Bu arada ayrıca tüm basketbolseverlerin, sporseverlerin yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da kutluyorum. Sizinki de kutlu olsun.”

Başarılı çalıştırıcı Shane Larkin’in sözleşmesinin bitiyor olması ve gelecek sezona yönelik planları ile ilgili TRT SPOR’a yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Bunu EuroLeague finalinden sonra da söylemiştim: Bu takım çok büyük olasılıkla aynı kadro -belki 1-2 takviye, 1-2 rotasyon ile- aynı hedefler doğrultusunda yola çıkacak. Ben Larkin’in önümüzdeki sene için NBA’den çok büyük bir teklif almadığı sürece Anadolu Efes‘te oynayacağına inanıyorum. Hem takım arkadaşlarıyla çok uyumlu. Hem İstanbul’u çok seviyor. Hem de teknik ekiple de arası çok iyi. Oynanan basketboldan keyif alıyor ama NBA’den büyük bir teklif gelir de oraya birinci veya ikinci guard olarak giderse onu uğurlarız, yeni bir Larkin buluruz. Yapacak bir şey yok.”

Ataman, maç sonunda Galatasaray taraftarının kendisine yönelik protestosu ile ilgili “Hiç canım sıkılmadı, Galatasaray camiasının bana olan sevgisini biliyorum” ifadelerini kullandı.

Ataman ayrıca Anadolu Efes ile de ismi anılan Ekpe Udoh’un transferine yönelik kendisine gelen soruya “Transfer gizlidir. Hayırlısı…” yanıtını verdi.

Yorumlar Okunma: 4176