Fenerbahçe çok çok çok formda - BasketFaul.com

Fenerbahçe çok çok çok formda

01-06-19 18:40

İSTATİSTİK: 

BSL'de ikinci yarı final serisinde Fenerbahçe, Tofaş'ı 102-68 yenip yarı final serisinde 1-0 öne geçti.

Fenerbahçe maça Dixon - Melih - Kalinic - Melli - Ahmet beşi ile maça başlarken Tofaş maça Trice - Meija - Weems - Kadji - Muhsin beşi ile başladı. 

Maçın ilk bölümü serbest atış noktasından gelen sayılarla geçildi. Tofaş Muhsin'in bulduğu sayılarla maça girerken Fenerbahçe Dixon'in liderliğinde Kalinic ve Melli'nin skor katkıları ile skorda üstünlüğü ele alan taraf oldu. Tofaş bu ikiliye Kyle Weems ve Travis Trice ikilisi ile karşılık vermeye çalıştı. Çeyreğin bitimine 3.33 kala skor 18-16 Fenerbahçe lehine geçildi. Kalan sürede Fenerbahçe Kalinic, Melih ve Sloukas'ın bulduğu üçlüklerle farkı açtı ve ilk çeyreği 32-22 önde kapattı.

Fenerbahçe ikinci çeyreğe de hızlı başladı ve Sinan - Ahmet - Sloukas üçlüsünün sayıları ile farkı 15 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Tofaş Meija ve Berkan ile karşılık vermeye çalışsa da yeterli olmadı. Bitime 6 dakika kala skor 44-29 Fenerbahçe lehineydi ve kalan sürede Nicolo Melli 15 sayı üst üste kaydederek Fenerbahçe'nin devreye 59-39 önde girmesini sağladı. 

Melli ikinci yarıya da kaldığı yerden başladı ve Fenerbahçe'ni üçüncü çeyrekteki ilk skorlarını üretti. Fenerbahçe çeyreğe 8-0 seri ile başlayarak farkı 30 sayı bandına kadar taşımayı başardı. Tofaş bu çeyrekteki ilk sayılarını 2.5 dakika sonra Berkan Durmaz'ın çizgiden bulduğu sayılar ile üretti. Nicolo Melli'nin ikinci çeyrek sonundaki özel performansına bu çeyrekte Marko Guduric eşlik etti ve Fenerbahçe son çeyreğe 83-50 önde girdi.

Son çeyrekte Fenerbahçe rotasyona gitti ve rölantide geçen maçı 102-68 kazanarak seride 1-0 öne geçti.

Fenerbahçe'de Nicolo Melli 27  sayı, Ahmet Düverioğlu 15 sayı, Melih Mahmutoğlu 11 sayı, Marko Guduric 10 sayı, TOFAŞ'ta Berkan Durmaz 16 sayı, Sammy Mejia 10 sayı ile oynadı.

Yorumlar Okunma: 2951