İki genç koç kıdemli meslektaşlarını geride bıraktı - BasketFaul.com

İki genç koç kıdemli meslektaşlarını geride bıraktı

01-06-19 11:29

Çekişmenin son yıllara göre daha fazla hissedildiği ve eminim düne kadar finalist iki takımla ilgili net bir tahminin yapılamadığı TBL'de ekstra bir başarı daha dikkat çekiyor.

1985 doğumlu olan Korhan Aydanarığ ve Andaç Yapıcıer bu sezon ligdeki en genç 3 koçtan ikisiydi ve tecrübeli ve kıdemli meslektaşlarını geride bırakarak finale çıkma başarısını gösterdiler. Yakın geçmise baktığımızda kupayı bu kadar genç yaşta kaldıran koç olmadığını söyleyebiliriz.

Korhan Aydanarığ açısından baktığımızda TB2L'de devaraldığı takımını, TBL'ye geçişte çekirdek kadrosunu bozmamasını ve güçlü bir staffı arkasına almasının ona başarıya getiren en önemli anahtar olduğunu söyleyebiliriz. 

Andaç Yapıcıer açısından ise Genel Menajer Uğur Türker ile 2 senedir uğraştıkları bu oluşum ve yetenekli genç oyunculara sağladıkları fırsatın en önemli nokta olduğunu görüyoruz.

Özellikle bu başarıyı bu sene sağlamalarıyla alkışı şüphesiz fazlasıyla hakediyorlar. İddialı pek çok ekibin olduğu ve herkesin gerçekten herkesi yendiği bir sezonda bu başarıyı yakalamak azımsanacak birşey değil. 

Final serisi 4 Haziran Salı günü başlayacak ve sıralamada daha yukarıda olan Ormanspor seriye ev sahibi avantajıyla başlayan taraf olacak.

 

Yorumlar Okunma: 3198