Dai: Gaziantep'te tarihimizin en iyi sezonu - BasketFaul.com

Dai: Gaziantep'te tarihimizin en iyi sezonu

31-05-19 12:36
Gaziantep Basketbol Genel Menajeri Boray Dai, "Kulüp tarihinin en iyi sezonunu geçirdik." dedi.

Dai'nin sezon değerlendirmesi şöyle:
"Ligdeki seviyenin düşmesinin de etkisiyle Gaziantep Basketbol olarak ligi beşinci sırada bitirerek tarihimimizin en iyi sezonunu geride bıraktık. Nenad Markovic ve ekibi çok çalıştı, harika iş çıkardı, takım kimyası da mükemmeldi. Kazanmamız gereken bütün maçları kazanarak beşinci sıradan play off'lara yükseldik ve Galatasaray'a elendik."

Gelecek sezonki bütçelerinin hemen hemen aynı olacağını belirten Dai şöyle devam etti:
"Nenad Markovic ile çok büyük olasılıkla devam edeceğiz. Karşılıklı olarak birbirimizden memnunuz, çocukları Gaziantep'te okula gidiyorlar. Aile olarak da Gaziantep'i sevdiler.  İyi basketbol oynarken bütün oyuncularımızın da değeri yükseldi. İçlerinde tutmaya çalışacaklarımız var ama tutamayacaklarımız da... Nu sezonu borçsuz kapattık, yeni transfere başlarken de ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Önceliğimiz ise Türk iskeletini kurmak olacak."

Dai başlattıkları altyapı hamlesinin sonuçlarını önümüzdeki yıllarda alacaklarını da ifade edip, "Bazı oyuncularımız altyapı milli takım kamplarına davet edildi. Yaz kampında büyük olasılıkla 2 Gaziantepli genç bizlerle olacak. Ayrıca 2006 jenerasyonumuzda çok yetenekli çocuklar var." diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 1595