Gören: Enerjimiz yetersizdi - BasketFaul.com

Gören: Enerjimiz yetersizdi

30-05-19 06:38
Fenerbahçe Beko’ya elenerek sezona nokta koyan Türk Telekom’da başantrenör Burak Gören maçın ardından açıklamalar yaptı.

Burak Gören şunları söyledi:

“Bugüne enerji taşıyamadık. Maçın bana göre en kritik noktası buydu. Geçen hafta burada çok büyük bir eforla oynadık. Kazanma noktasına kadar getirdik ama kazanamadık. Ardından Ankara’da hem duygu yoğunluğu hem de temposu yüksek bir maçı kazanmayı başardık. Ancak 3. maça enerji ve fizik olarak gelemedik. En eksik kaldığımız nokta burasıydı. Fenerbahçe gibi bir takımı yenmek için enerjiye, tempoya ve savunma agresifliğine ihtiyaç var. Fenerbahçe ikinci çeyrek ortası istediği basketbola dönüp net bir galibiyet aldı. tebrik edip başarılar diliyorum. 

Geçen yıl lige çıktık ve bu sezon hem EuroCup’ta hem Türkiye Kupası’nda hem de Türkiye Ligi’nde mücadele ettik. Kupada yarı finale çıktık, ligde böyle bir kulübe karşı son maça taşıdık. Kulübüm adına önünü açacak güzel bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Yönetime, oyunculara ve staffa herkese teşekkür ederim.

Gergin bir seri oldu ama bence olması gerektiğinden az bir gerginlik vardı bugün. Oyuncular arasında bu tip şeyler olabilir. Maç bittikten sonra suçlu aramaya gerek yok. Fenerbahçe kendi seyircisiyle bütünleşti ve net bir galibiyet aldı.”

Stimac ise şunları söyledi:

“Çok sayıda sakat oyuncuları olmasına rağmen Fenerbahçe’ye karşı oynamak büyük bir meydan okuma. İlk maçta onları yenmeye gerçekten yakındık. Ama onlar daha çok isteyip bizden daha iyi bitirdiler. İkinci maçı kazandık ve buraya geldik. Ama bence bu maç bizim maçımız değildi. Fenerbahçe bunu iyi değerlendirdi. Bazı oyuncuları olmaması önemli değil, 5 senedir Final Four oynayan bir takımdan bahsediyoruz, onlar çok kaliteliler. Ama biz de elimizden geleni yaptık ve Türk Telekom’un büyük şeyler başarabilecek bir takım olduğunu gösterdik. Telekom bence çok iyi bir organizasyon. Daha önce birçok EuroLeague seviyesinde oynamama rağmen burada çok organize bir yapı gördüğümü söyleyebilirim. Staffa ve kulübe burada olduğum için teşekkür ediyorum.” 

Yorumlar Okunma: 1428