Fenerbahçe gücünü hatırladı - BasketFaul.com

Fenerbahçe gücünü hatırladı

29-05-19 21:46

İSTATİSTİK

Tahincioğlu BSL play-off çeyrek final serisi son maçında Fenerbahçe başından sonuna kadar farklı önde götürdüğü karşılaşmayı 92-59 kazanarak seriyi 2-1 geçti ve yarı finale yükselerek TOFAŞ'la eşleşti. Son bölümde tansiyonun yükseldiği karşılaşmada Telekom bench ve Nikola Kalinic teknik faul aldı. 

Fenerbahçe Beko'da arka arkaya üçlüklerle karşılaşmaya başlayan Nikola Kalinic takımını ilk dakikalardan öne geçirdi. Telekom, Stimac'ın içeri katederek cevap vererek farkın açılmasını önledi. Kalan dakikaların karşılıklı basketlerle geçildiği ilk çeyreği Fenerbahçe Beko 22-17 önde tamamladı.

Dışardan çok iyi bir yüzdeyle oynayan Fenerbahçe Beko, çeyreğe arka arkaya üçlüklerle başlayarak farkı çift hanelere çıkardı. Sinan Güler'in hücum performansı haricinde sahaya koyduğu enerjiyle Fenerbahçe maçın hakimiyetini eline almaya başladı. Ender Arslan ve Stimac'la bireysel hücumlara yönelen Telekom, rakibine istediği gibi cevap veremedi. İkinci çeyreği Fenerbahçe Beko 46-31 önde tamamladı.
ilk yarıda üç sayı çizgisinden çok yüzdeli oynayan Fenerbahçe 8/16 isabet kaydederken, Telekom da ise bu oran 1/8 oldu. 

Üçüncü çeyreğe Telekom, 7-0 ile hücumda istediğini sahaya yansıtarak başladı. Saha içi yerleşim ve her seferinde doğru hücum eden Fenerbahçe Beko, farkın açmaya devam etti. Son bölümde yakaladığı seriyle işlerini daha da rahatlatan Fenerbahçe, çeyreği 63-44 önde tamamladı.

Son çeyrekte farkın etkisiyle Telekom oyundan düşerken, Fenerbahçe yayın gerisinden arka arkaya isabetlere devam etti. Çeyreğin ikinci yarısında Kenny Gabriel'in serinin ilk maçında yaptığı sevinç hareketini Nikola Kalinic kenara gelirken yapınca Telekom bench ve Kenny Gabriel sinirlendi. Ortamın kısa süreli gerildiği karşılaşmada her iki coach da durumun daha fazla kızışmadan önlemeyi başardı. Bu gerginliğin ardından Telekom benchine ve Nikola Kalinic'e teknik faul geldi. Kalan dakikalarda da farklı üstünlüğünü elinde tutan Fenerbahçe Beko karşılaşmayı 92-59 kazanarak yarı finale yükseldi ve TOFAŞ'ın rakibi oldu.

Öne çıkanlar
Fenerbahçe Beko: Nikola Kalinic 22 sayı (5/6 üç sayı), 4 ribaund, Marko Guduric 16 sayı, 6 asist
Türk Telekom: Vladimir Stimac 14 sayı, 10 ribaund, TJ Campbell 12 sayı

Yorumlar Okunma: 3125

coil