Ormanspor Konya'da kazandı, seriyi Ankara'ya taşıdı - BasketFaul.com

Ormanspor Konya'da kazandı, seriyi Ankara'ya taşıdı

28-05-19 16:46

İSTATİSTİK: 

TBL play-off yarı final 4. maçında Ormanspor, Konyaspor'u 63-68 yenerek seriyi evine taşıdı. Bu sonuçla 2-2 eşitlenen serinin son maçı Cuma günü Ankara'da oynanacak.

Karşılaşmanın başında basit hatalar yapan Ormanspor karşısında avantajı iyi kullanan Konyaspor, üstünlüğünü eline aldı. Yaptığı baskılı savunmayla rakibinin potayı görmesine Konyaspor izin vermedi. 4 dakika boyunca skor üretemeyen Ormanspor'da sessizliği Yasin Graves turnikesiyle bozdu. Son bölümde hücum ribaundlarında daha etkili olan Ormanspor rakibini yakın takibi sürdürdü. İlk çeyreği 21-16 Konyaspor önde tamamladı. 

Bu maçta topu daha fazla paylaşan Konyaspor, ikinci çeyrekte özellikle Hamit Sezaver ve Marcus Hall hücumlarıyla skor bularak üstünlüğü korudu. Hasan Rizvic ve Caner Ercan ikilisinin aynı anda olduğu dakikalarda daha çok verim alan Ormanspor, farkı eritse de rakibinin şans toplarına engel olamadı. Ancak son bölümde istediğini sahaya yansıtarak arka arkaya skor kaydeden Ormanspor farkı eriterek çeyreği 29-30 önde tamamladı. 
Dışardan her iki takımda düşük yüzdeyle oynadığı ilk yarıyı Ormanspor 1/12 isabetle, Konyaspor ise 2/7 ile kapattı.

Üçüncü çeyreğe 7-0 ile muhteşem başlayan Şahin Ekmen farkı açarak Konyaspor'a molayı aldırdı (29-37). Dördüncü maç olması sebebiyle iki ekipte de yorgunluğun fazlasıyla hissedildiği karşılaşmada karşılıklı basit top kayıpları oldu. Daha düzenli daha paylaşımlı hücum eden Ormaspor, farkı çeyreğin ikinci yarısında çift hanelere çıkardı (34-44). Bu dakikalarda hücumda Hamit Sezaver ve Jackie Carmichael ile etkili olan Konyaspor ise mücadelesini sürdürdü. Hücumda olduğu kadar savunmada istediğini yapamayan Ormanspor, ribaundlarda geriye düşse de farklı üstünlüğünü kaptırmadı ve çeyreği 43-53 üstün tamamladı.

Son çeyreğe Konyaspor hızlı hücumdan bulduğu arka arkaya iki basketle iyi başladı. Konyaspor, önünü mola sonrası iyi kapatan Ormanspor, karşısında zorlama atışlara yöneldi. Daha çok bireysel hücumların ön plana çıktığı ev sahibinde mücadele devam etti. Caner Ercan gösterdiği ekstra performansı bu çeyrekte de sürdürerek üstünlüğünü korudu. 

Son 2:47'ye Ormanspor 8 sayı (65-57) önde girdikten sonra Konyaspor 5-0'lık seriyle 1:30 kala farkı 3 sayıya (67-62) çekti. 19 saniye kala Graves serbest atışları 1/2 ile kullandı: 66-62.

15 saniye kala Murat Kozan serbest atışların ikincisini sayıya çevirdi: 66-63

12 saniye kala Graves yeniden çizgiye gitti ve skoru 68-63'e getirdi ve karşılaşma Ormanspor'un galibiyetiyle sonar erdi.

Öne çıkanlar
Konyaspor: Jackie Carmichael 18 ayı, 13 ribaund, Marcus Hall 14 sayı, 7 ribaund, 6 asist
Ormanspor: Caner Ercan 24 sayı, 10 ribaund, Şahin Ekmen 14 sayı, 10 ribaund

Yorumlar Okunma: 2642

coil