Kaya Peker: Başkanımız için oynadık - BasketFaul.com

Kaya Peker: Başkanımız için oynadık

26-05-19 22:01
Türk Telekom serinin ikinci maçında Ankara'da Fenerbahçe Beko'yu yenerken lacivert-beyazlıların kaptanı Kaya Peker basın toplantısında konuştu.

Peker şunları söyledi:
"Kazanmak zorunda olduğumuz bir maç olarak bakıyorduk. Hem bu sezon oynadığımız basketbol adına, hem bu serideki maç adına... Maçtan önce konuştuğumuz bütün detayları yerine getirdik diyebilirim ama her şeyden önemlisi çok iyi bir mücadele örneği gösterdik. Maçtan önce de takım içinde söz vermiştik, bu maçı başkanımız Şükrü Kutlu için kazanmak istiyorduk. Galibiyeti ona armağan ediyoruz.

Fenerbahçe takımına biz gerçekten çok büyük saygı duyuyoruz. Türkiye için basketbol adına yaptıkları ortada. Fenerbahçe taraftarı ile ilgili de herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum, taraftarlarına da çok büyük saygı duyuyoruz. İlk maçta Kenny'nin yaptığı hareketin hiçbir şekilde taraftar ile alakası yok. Kenny'nin kendi özgü sevinç hareketidir. Bugün de yaptı. Fenerbahçe taraftarı ile ilgili değil sadece Kenny'nin kendisini daha iyi hissettiği bir hareketti bu. 

Çarşamba günü yine maçımız var. Elimizden gelenin en iyisini oynamaya çalışacağız. Fenerbahçe'ye karşı bu sezon 5 maç oynadık, 4'ü başabaş geçti. Bugün en sonunda bir tanesini kazanmayı başardık. Çarşamba günü yine istediğimiz oyunu oynayabilirsek başabaş götürebileceğimiz bir maç olduğunu düşünüyorum, kazanırsak zaten Türk Telekom camiası adına çok önemli bir galibiyet olur." 

Yorumlar Okunma: 3568