Olympiacos kendisine lig arıyor - BasketFaul.com

Olympiacos kendisine lig arıyor

25-05-19 11:11
Adriatik Ligi yönetim kurulu toplantısından sonra yapılan açıklamada Yunanistan'dan Olimpiakos, Panathinaikos ve İsrail'den Bnei Herzliya'nın lige katılım taleplerinin incelendiği, bu kulüplerin gerekli evrakları tamamlayamadığı dile getirdi. Adriyatik Ligi'nden olumsuz yanıt gelmesi olasılığına karşın VTB'nin de kapısını çalmayı düşünen Olympiacos bu alternatifler gerçekleşmezse sadece Euroleague'de oynayacak. 

Euroleague'den A lisansı bulunan Olympiacos'un normal olarak Euroleague'e devam edebilmesi için kendi liginde play off oynaması gerekiyor ancak oluşan anormal şartlar karşısında Eurolegue'nin bu kurala bir istisna getirilmesi bekleniyor.

Şu an itibariyle Olympiacos'un oynayabileceği tek yerel lig Yunanistan 2. Ligi... Büyük olasılıkla o ligi genç oyuncuların gelişmesi için kullanacaklar.

Basketfaul'un notu: Olympiacos BSL'ye alınsa... İlk başta kulağa hoş geliyor... Ligimizde kalitenin bütçelerle orantılı olarak düştüğü şu dönemde klasman dışı oynayacak bir Olympiacos'un farklı bir renk getireceği muhakkak ancak detaylara girildiğinde akıllara birçok problem geliyor. Bu konunun bizim yetkililer tarafından da düşünüldüğünü ancak öngörülen veya öngörülemeyen olası sorunlar nedeniyle gündeme alınmadığını biliyoruz. 

Yorumlar Okunma: 5662