Aziz Bekir: Konya 2 milyon, maça gelen 2 bin bile değil - BasketFaul.com

Aziz Bekir: Konya 2 milyon, maça gelen 2 bin bile değil

15-05-19 13:12
FATİH ŞEKER
Play-Off çeyrek finalde Düzce Belediyesi’ni eleyen Konyaspor’da koç Aziz Bekir, savunma performanslarının çok iyi olduğunu ve bu şekilde oynamayı sürdürmeleri durumunda Süper Lig’e çıkacaklarına inandığını söyledi.
 
Aziz Bekir, 68-62 kazandıkları serinin ikinci maçından sonra yaptığı açıklamada, “Hem deplasmanda hem de burada centilmence mücadelesinden ötürü Düzce Belediyesi’ni tebrik ediyorum. Bizim adımıza iyi maç olmadı, kötü bir maç oldu. İyi savunma yaptık ama hücum açısından çok kötü bir gün geçirdik. İstediğimiz şekilde farkı açamadık. İlk çeyrekte çok iyi oynadıktan sonra çok basit top kayıpları yaptık. Şımarıklık, rahatlık, rehavet ne derseniz diyin. 15-16 sayı öndesin, bir anda hiçbir şey yokken basit top kayıpları. Sonra da geri koşma…Bu tamamen sorumsuzluk. Sertay Gürsu sakat sakat oynadı. Benden sakladı sakatlığını, daha sonra öğrendim. Önemli olan yarı finale yükselmekti. Çok şükür yola devam ediyoruz. Şimdi rakibimizi bekliyoruz” dedi.
 
Takımın savunma performansından memnun olduğunu dile getiren Boşnak antrenör, şunları söyledi: “Savunmamız iyi. Hücum maç maç değişiyor ama savunmamız oturuyor. Bu şekilde iyi savunma yaparsak herkesi yenebilecek güçteyiz ve play-off şampiyonu da oluruz. Takım içindeki rotasyonu ise çoğaltmalıyız. Marcus’u 30 dakikadan fazla oynatmak istemiyorum. Sertay, Sinan ve Barış’ın dakikalarını uzatmamız lazım. Diğer türlü play-off’ta bu şekilde çok zorlanacağız. Kadro olarak biraz sıkıntımız var ama bu çocuklar bizim adımıza şu an en iyi oyuncular. Onları en iyi şekilde motive etmeliyiz.”
 
Jackie Carmichael’dan iyi katkı aldıklarını belirten Bekir, “Carmichael’dan fazlasıyla iyi katkı alıyoruz. Olumlu bir yansıması var, hem antrenman hem de maçlarda. Çok gözükmüyor ama takımın gizli lideri konumunda. Performansından memnunum” ifadelerini kullandı.
 

Taraftara da seslenen deneyimli antrenör, “Konyaspor’un çatısı altındayız artık. Konyaspor camiası çok büyük. Burası 2 milyonluk bir şehir ama 2 bin kişi bile bulamıyoruz. Bugünkü maçta salonun 3’te 1’i benim tanıdıklarım ve oyuncuların aileleri. Süper Lig’e gidiyoruz. Konyaspor taraftarını çok seviyorum. Destek olanlara teşekkürler ancak kalan süreçte daha çok destek bekliyoruz” görüşlerine yer verdi. 

Yorumlar Okunma: 2511