Salman: Düzce için iyi bir sezon geride kaldı - BasketFaul.com

Salman: Düzce için iyi bir sezon geride kaldı

15-05-19 07:19
Fatih Şeker
Play-Off çeyrek finalde Konyaspor’a elenen Düzce Belediyesi’nde koç İlker Salman, kendileri adına güzel ve keyifli bir sezonu geride bıraktıklarını söyledi.
 
Salman’ın açıklamaları şu şekilde:
 
"Konyaspor’u tebrik ediyorum. Hak ettikleri bir galibiyet aldılar ve turu geçtiler. Bundan sonraki maçlarda da başarılar diliyorum. Bizim adımıza çok güzel bir sezondu. Çok genç ve geç kurulan bir kadro kurmamıza rağmen, sezonu 4. sırada bitirdik ve play-off oynama şansı elde ettik. Bu bizim gelişimimiz için çok önemliydi. İlk maçın kopyası oldu. Konyaspor kaçtı, biz yakamaya çalıştık. Tabii Konyaspor çok tecrübeli bir takım ve çok iyi bir antrenörü var. Sert bir takım ve o sertliği geçmekte zorlandık ve düşük yüzdede kaldık. Şans da geldi ama hem genç olmamız hem de rotasyonu mecburen dar tutmamız ve yorulmamız rakibimizi yakalamayı engelledi. Oyuncularıma sezon boyu verdikleri emek ve gösterdikleri mücadele için teşekkür ediyorum. Keyifli bir sezonu geride bıraktık. Hepsiyle gurur duyuyorum.
 
Sözleşmem bir yıllıktı. Önümüzdeki sezon devam edip etmeyeceğim henüz belli değil. Benim kariyerim adıma da güzel ve keyifli bir sezondu. Daha iyi olmak adına çalışmaya devam edeceğim.
 
Bizim yabancılar belki de ligin en ucuz yabancılarıdır. Çok uygun fiyatlarda bundan daha iyi bir katkı alınacağını düşünmüyorum. Son anda kurulmuştuk. Bu kulübün devam etmesinde ve bu takımın kurulmasında genel menajerimiz Ersin Görkem’in büyük rolü var. Yabancılarımız ilk başta adaptasyon süreci yaşadılar ama daha sonra önemli bir gelişim gösterdiler. Potansiyellerinin olduğunu biliyordum. Özellikle sezonun ikinci yarısında hem takımı sahiplendiler hem de kendi bireysel performanslarını arttırdılar. Bizim takım kimyamız sezon boyunca 2 yabancıya ya da bir yerli oyuncuya bağlı olmadı. Bir düzen içerisinde takım olgusu içinde oynamaya çalıştık. Başarıya da bu şekilde ulaştık.
 

Eray Aydoğan ve Doruk Dora’nın gelişiminden umutluyum. Eray 2000, Doruk da 99 doğumlu. Bu ligde çok ciddi süreler aldılar. Normal rotasyon oyuncularımızdı. Çok potansiyelli ama eksikleri de çok. Bizim de işimiz onlara yol göstermek ve oynatmak. Genç oldukları için değil, çalıştıkları ve hak ettikleri için oynadılar. Bu herkes için geçerli. İnşallah Süper Lig’de ve A Milli Takım’da bu iki oyuncumuzu da görürüz. Sezon başında Ersin Görkem ile konuşmamızda da ön planda bu görüş vardı. Bu tarz potansiyelli gençleri bulup, onları oynatmak ve gelişimlerine katkı sağlamayı düşünüyorduk. Bunu da çok iyi yaptığımızı düşünüyorum."  

Yorumlar Okunma: 2338