Ormanspor avantajı geri aldı - BasketFaul.com

Ormanspor avantajı geri aldı

14-05-19 16:49

İSTATİSTİK: 

TBL play-off çeyrek final ikinci maçında maçından başından itibaren üstünlüğü eline alarak rakibine geçit vermeyen Ormanspor karşılaşmayı 64-53 kazanarak seriyi 1-1 getirdi. Serinin son maçı cuma günü Ormanspor'un evinde oynanacak

Ormanspor maça daha sert ve agresif başladı. Rizvic ve Caner Ercan ikilisinden bu maçta daha iyi yararlanan ekip pota altından kolay baskete izin vermedi. Efe Beşok'la skor kaydeden Mamak, diğer skor opsiyonlarından bu dakikalarda henüz istediğini gibi yararlanamadı.Üç sayı çizgisinden de rakibine kıyasla daha yüzdeli olan Ormanspor, farkı çift hanelere çıkardı. İlk çeyrek 18-6 Ormanspor üstünlüğüyle tamamlandı. 

İkinci çeyrekte de yakaladığı ritmi sürdüren Ormanspor, farklı üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Bugün ilk maçtaki gibi sahada yüzdeli olamayan Mamak, girdiği skor krizinden Berkan'ın basketiyle çıktı. Devamında ritm yakalamaya başlayan Mamak farkı tek hanelere çekerek rakibine molayı aldırdı (23-15). Rizvic'ten bu maçta maksimum faydalanan Ormanspor, farkı kısa sürede tekrar çift hanelere çıkarmasını bildi. İkinci çeyrek 32-20 Ormanspor önde kapattı. 
İlk yarıda iki ekip de dışardan düşük yüzdeli oynarken Mamak sadece 1/11 isabet kaydetti, Ormanspor ise 4/12 ile oynadı.

Bugün gününde olan Sercan Topçu, arka arkaya üçlüklerine, üçüncü çeyrekte de devam ederek farklı üstünlüğünü elinde tutmaya devam etti. Becton ile reaksiyon gösteren Mamak, rakibini karşısında mücadelesini sürdürmeye devam etti. Hücumda Becton'ın yanına Ercan ve Kevin'in da gelmesiyle ritm yakalamaya başlayan Mamak, mücadelesini sürdürmeye devam etti. Üçüncü çeyrek 50-40 Ormanspor üstünlüğünü korumaya devam etti.

Savunma sertliğinin daha da arttığı son çeyrekte, genç oyuncularının ekstra şutlarıyla Mamak tekrar maça ortak oldu. Bitime 5 dakika kala Mamak Belediye'de 5. faulünü alan Ercan Bayrak oyun dışı kaldı. Kalan dakikalarda krizi iyi yöneten taraf Ormanspor oldu ve rakibine geçit vermeyerek karşılaşmayı 64-53 kazandı.

Yorumlar Okunma: 2388