Akhisar Koçu Uruk: Oyuncular çok sahiplendi - BasketFaul.com

Akhisar Koçu Uruk: Oyuncular çok sahiplendi

14-05-19 15:02
Karesispor'u iki maçta da mağlup ederek yarı finalde Sigortam.net İTÜ ile eşleşen Akhisar Belediye'nin koçu Ali Uruk, "Yaşadığımız çok sayıda sakatlığa rağmen oyuncuların sahiplenmesiyle buralara kadar geldik. En büyük avantajımız da bu." dedi.

Uruk şöyle konuştu:

"Karesi'nin içinde bulunduğu sorunlar olmasa sonuç değişebilirdi. Sonuçta çok güçlü bir ekibi eledik.

Sezon başından bu yana çok sayıda oyuncumuz uzun süreli sakatlıklar geçirdi. Hala da bazıları sakat sakat oynuyor ve sadece maçtan bir gün önceki antrenmana girebiliyor.  Sakatlara rağmen son zamanlarda bir yükseliş içindeyiz. Oyuncuların işi sahiplenmiş olması bizi çok umutlandırıyor. Curtis Kelley 1.5 aydır sakatlığı nedeniyle oynamıyor, sezonun geri kalan bölümünde de dönebileceğini sanmıyorum.

Yeni rakibimiz Sigortam.net İTÜ ligin en formda takımı, bize de ters geliyor. Nitekim ligde iki maçta da bizi yendiler ama biz de bu seriyi lehimize çevirmek için elimizden gelen herşeyi yapacağız.

Play off'lara kaçıncı sıradan girmenin önemi olmadığını, play off'ta verilecek mücadelenin belirleyici olduğunu söylemiştim. Çeyrek finallerde son sıralardan gelenlerin turu geçmesi beni doğruladı.  Tabii ki biz de BSL'ye çıkmak istiyoruz." 

Yorumlar Okunma: 2225