Baytimur: Bazen gösterilen mücadele şampiyonluktan değerlidir - BasketFaul.com

Baytimur: Bazen gösterilen mücadele şampiyonluktan değerlidir

13-05-19 23:11
Akhisar Belediye'ye çeyrek final serisinde 2-0 kaybederek sezonu kapatan Karesispor'da koç Gencer Baytimur bir mesaj yayınlayarak oyuncularına, staffa ve taraftarlara teşekkür ederken, "Gösterilen mücadele bazen şampiyonluktan daha değerlidir." dedi.

Baytimur'un açıklaması şöyle:

"Akhisar takımını oyuncularını teknik ekibini ve yönetimini kutluyorum onlar hak ettiler, turu geçmeyi yolları açık olsun. Çok temiz basketbol adına güzel ve her iki takım için de olağanüstü bir mücadele oldu. Maçı yöneten hakem arkadaşlarımıza da buradan teşekkür ediyorum bütün sezon en iyi yönetilen maçımız oldu. Biz de teknik olarak taktik olarak metal olarak elimizden gelen her şeyi yaptık, maç topunu da kullandık ama olmadı. Şans da yanımızda değildi. 

Her zaman söyledim şimdi kaybettiğimiz son maçtan sonra yine aynı şeyi söylüyorum: Oyuncularımla gurur duyuyorum, onların hakkı ödenmez. Bütün bir sezon gösterdikleri insan üstü mücadele ve her şeye rağmen ayakta kalmaları her türlü övgünün üstünde. 

Biz lige çıkmak için mücadele ettik ama olmadı ama bazı sezonlar vardır ki gösterilen mücadele şampiyonluktan daha değerlidir, bazen kümede kalmak en büyük başarıdır, bazen bir maçı sadece oynayabilmek bile paha biçilemezdir. Benim oyuncularımın ve ekibimin onurlu duruşu ve her şeye rağmen son saniyeye kadar ayakta kalmaları, olağanüstü mücadeleleri gerçekten destansı idi. Biz hiç bırakmadık her seferinde ayağa kalktık, devam ettik ve ayakta kaybettik. Bütün ekibimin ve oyuncularımı alınlarından öpüyorum, hakları ödenmez. 

Bu öyle bir sezon ki hakkında kitaplar yazılır. Bu sezonun hikayesi onurlu bir takımın ayakta kalma mücadelesidir. Böyle karakterli bir takım her zaman bir araya gelmez. Bazen spor skordan çok daha fazlasıdır, bu da öyle bir sezon işte. Biz ligin başlangıcında 11/11 giderken de, Avrupa'nın sayı lideri olurken de, sonra darmadağın olup 10 maçın 7'sini kaybederken de, tekrar toparlanıp ligi ikinci sırada bitirirken de, beş ay para almadan Play Off maçına çıkarken de hep bir aradaydık. Her şey çok farklı olabilirdi ama olmadı. Böyle karakterli yürekli bir takımın koçluğunu yaptığım için onur duyuyorum, bu sezonu hiç unutmayacağım. 

Otobüs kaptanımızdan malzemecimize, yardımcı antrenörlerimden bütün sezon bizi hep destekleyen hiç yalnız bırakmayan taraftarımıza kadar biz iyi bir takımdık, aynı yürek olduk, aynı şeyi hissettik, çok çalıştık, çok direndik, çok istedik ama olmadı. Bu sezon buraya kadarmış. Eğer birileri bu sonucu başarısızlık olarak görüyorsa sorumluluk bana aittir. Oynadığımız yendiğimiz yenildiğimiz bütün rakiplerimize teşekkür ediyorum ve Play off'ta yoluna devam eden bütün takımlara ve antrenör arkadaşlarıma başarılar diliyorum." 

Yorumlar Okunma: 3032