Fenerbahçe şampiyonluğa bir adım uzakta - BasketFaul.com

Fenerbahçe şampiyonluğa bir adım uzakta

13-05-19 18:26

İSTATİSTİK: 

KBSL final serisinde Fenerbahçe evinde Çukurova Basketbol'u 88-70 yenerek 2-1 öne geçti.Fenerbahçe bir maç daha kazanırsa şampiyonluğunu ilan edecek. İlk iki maçın aksine farklı geçen mücadelede Fenerbahçe'nin müthiş hücum performansı fark yaratan etken oldu. Kelsey Plum karşılaşmayı 27 sayıyla tamamlarken adeta tek başına domine etti


Çukurova ilk hücumda Ndour'un basketiyle öne geçti fakat bu maçta üstünlük kurabildikleri tek an da bu oldu. Plum ile oyunun kontrolünü alan Fenerbahçe 5 dakika kala dolmadan skoru 13-4'e getirdi. Çeyreğin kalan bölümünde Plum'dan bayrağı devralan Birsel oldu ve ilk periyod 21-13 sona erdi. 

2.çeyrekte Fenerbahçe rüzgarı esmeye devam etti. 7-0'lık bir seri ile Çukurova'ya mola aldıran sarı lacivertliler, Stokes-Birsel ile hücumda etkili olmayı sürdürdü ve soyunma odasına giderken 18 sayılık avantaj elde etti (46-28).

İkinci yarının başında da Fenerbahçe hücumu durmadı. Çok keskin hücum eden Fenerbahçe rakibinin yaklaşmasına izin vermedi. Çukurova da hücumda etkili olunca skor yukarıya taşındı. Chelsea Gray kendine gelince takımı da iyi performans gösterdi. Fakat Çukurova rakibini hiç durduramayınca son çeyreğe 73-53 Fenerbahçe üstünlüğü ile gidildi.

 

Son çeyreğin ilk kısmında savunmalar sertleşti. Fenerbahçe ilk 6 dakikada sadece 4 sayı üretebildi. Çukurova sert savunmasıyla rakibi sindirirken hücumda Chelsea Gray'in ritm bulmasıyla farkı eritti. 4 dakika kala fark 12 sayıya kadar indi. Çukurova maçı tam krize sokacakken Plum'ın dipten üçlüğü fişi çekti. Karşılaşmadan Fenerbahçe 88-70 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 3208