Yarı finale yükselen ilk takım İTÜ Basket - BasketFaul.com

Yarı finale yükselen ilk takım İTÜ Basket

13-05-19 18:07

TBL play-off çeyrek final ikinci maçında İTÜ Basket, Petkim Spor'u 72-68 mağlup ederek seriyi 2-0 getirdi ve yarı finale yükselen ilk ekip oldu. İTÜ Basket, Karesi Spor - Akhisar Belediye serisinin kazananı ile eşleşecek.

İlk 4 dakikanın hücumda dengeli geçtiği karşılaşmada, 7-0 seri yakalayan İTÜ Basket, skoru 16-8 getirdi. Kalan dakikalarda iki ekip savunmanın da etkisiyle skor bulmakta zorlansa da İTÜ Basket, ribaundlarda da üstünlüğünü eline alarak Petkim'i kendisine yaklaştırmadı. İlk çeyrek 22-14 İTÜ Basket üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte sahada daha sert savunma olurken, iki ekip de hücumları tamamlamakta zorlandı. Petkim ilerleyen dakikalarda iyi ritm yakalayarak kısa sürede geri koşmasını bildi. Son bölümde arka arkaya dışardan da skor üreten Petkim farkı çift hanelere kadar çıkardı ve ikinci çeyreği 33-42 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte dışardan daha yüzdeli oynayan İTÜ Basket, 03:06 dakika kala farkı 2'ye çekerek rakibine molayı aldırdı (46-48). Moladan sayıyla dönemeyen Petkim karşısında öne geçmesini bilen İTÜ Basket, üçüncü çeyreği 50-48 önde tamamladı.

Son çeyrekte İTÜ Basket daha iyi başladı. Petkim, Utku Saraloğlu'nun üçlükleriyle cevap verse de İTÜ Basket rakibini kendine yaklaştırmadı. Ancak 41 saniye kala Markus Kennedy ve Mustafa Baki Görür ile iyi bir ritm yakalayan Petkim farkı 2'ye çekerek rakibine molayı aldırdı (70-68). Moladan arka arkaya eli boş dönen Petkim karşısında İTÜ Basket karşılaşmadan 72-68 galibiyetle ayrıdı. Seriyi 2-0 getiren İTÜ Basket, yarı finale yükselen ilk takım oldu.

Öne çıkanlar
İTÜ Basket: Cenk Akyol 23 sayı, 4 ribaund, 4 asist, Jerome Frink 20 sayı, 9 ribaund, 4 asist
Petkim Spor: Markus Kennedy 17 sayı, 11 ribaund, Marek Klassen 13 sayı, 6 asist

Yorumlar Okunma: 2194