Belediye kulüplerinin hali - BasketFaul.com

Belediye kulüplerinin hali

30-04-19 12:01
Kulüplerimizin durumu ortada... Büyükler de dahil hemen hemen her dört kulüpten üçünde ödemeler ortalama 3 ay geriden geliyor... Belediye kulüplerinin durumu ise facia...

Seçimlerle birlikte birçok belediye başkanı değişti, bazılarının partisi aynı olsa da işler durdu... Başkanla birlikte parti de değişmişse durum daha da vahim...

Belediyelerdeki sorunları sadece seçimle açıklamak mümkün mü? Elbette hayır. Sorun sadece son ayla ilgili olsa neyse ama 3-4 ay geciken ödemelerden söz ediyoruz.

Mesela İstanbul Büyükşehir Belediyesi... Parti değişti ve yeni bir başkan geldi. Henüz yeni başkan da diğer başlıklardan zaman bulup spor konusunda brfing almadı. Son bir ayla ilgili sorunu anlayabiliriz ama ya öncesi? Tu Holloway neden gitti? Neden daha önceki 2 ay oyunculara ödeme yapılmadı?

Ya Düzce belediye'ye ne demeli? Başkan değişti ama parti aynı... KBBL takımında maaşları 25- TL-1000 TL arasında olan oyunculara para ödemeyeli kaç ay oldu? Bunlar sizin çocuğunuz değil mi? İçlerinde 4 milli takım oyuncusu var. Karınlarını nasıl doyurdukları ile ilgilendiniz mi? (Biz biliyoruz) Maçlarda kullandıkları parçalanmış ayakkabılarını gördünüz mü? 

Şampiyon olduklarında fotoğrafa girip prim yapanlar... Şimdi neredesiniz?

Bir şarkı vardır, "Senle de, sensiz de..." Basketbol için belediye kulüpleri önemli ama keşke iyi yönetilebilseler... 

Yorumlar Okunma: 4449