Galatasaray, Fenerbahçe'yi yine yendi, tura yaklaştı (KBL) - BasketFaul.com

Galatasaray, Fenerbahçe'yi yine yendi, tura yaklaştı (KBL)

29-04-19 18:48

İSTATİSTİK: 

KBL yarı final serisinde Galayasaray, Fenerbahçe'yi 74-59 yenerek 2-1 öne geçti. Serinin dördüncü maçı Çarşamba günü yine Galatasaray'ın sahasında oynanacak, Galatasaray kazanırsa turu geçecek, aksi halde seri Fenerbahçe'nin evindeki son maça kalacak.

Fenerbahçe maça 6-2'lik seri ile başladı, sonrasında Galatasaray hücumu çok daha organize oynayarak kontrolü eline aldı. Fenerbahçe alan savunmasına zorlanırken Galatasaray farkı 6 sayıya kadar çıkardı ve periyodu da 23-18 önde bitirdi.

Galatasaray ikinci çeyreğin başında iç-dış dengesini üst düzeye getirip bulduğu skorlarla 5. dakikada farkı 11 sayıya (33-22) çıkardı. Fenerbahçe pota altını etkili kullanmaya başlayınca devre biterken farkı 2 sayıya düşürdü.

Üçüncü çeyreğe Galatasaray 7-0'lık seri ile giriş yapınca (46-37) 3. dakikada Fenerbahçe'nin molası geldi ilk hücumda fark 12 sayıya (49-37) yükseldi. Periyodun 8. dakikasında önce Sinem Ataş'a, daha sonra da Birsel Demirmen Vardarlı'ya teknik faul kararı çıktı. Vardarlı teknik faul kararına büyük tepki gösterdi, ikinci teknik faul kenara gittikten sonra verildiği için benche yazıldı ve atılmaktan kurtuldu. Galatasaray arayı 15 sayıya kadar açıp son çeyreğe de 61-48 önde girdi.

Dördüncü çeyreğin ilk 4 dakikasında iki takım da 4'er sayı bulabildi, Fenerbahçe tam saha baskıyla oyunu değiştirmeye çalıştı. Galatasaray Abdi'nin süre biterken attığı üçlükle 4 dakika kala farkı 19 sayıya (71-52) çıkardı.Son bölümde Fenerbahçe farkı azalttı ancak sonuç değişmedi: 74-59

Öne çıkanlar...
Galatasaray: Işıl Alben 12 sayı, 3 ribaund, 6 asist, Farhiya Abdi 10 sayı, 4 ribaund, Moriah Jefferson 25 sayı, 8 ribaund, 3 asist
Fenerbahçe: Anastasiya Verameyenka 10 sayı, 9 ribaund, 2 asist, Birsel Vardarlı Demirmen 10 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Kelsey Plum 10 sayı

Basketfaul'un notu: Fenerbahçe yıllardır kadın basketbolu için ciddi bütçeler kullanıyor ancak karşılığını aldığını söyleyebilmek mümkün değil. Çok büyük güç farkına rağmen normalde 3-0 kazanması gereken seride 2-1 geri düşüyor, oyuncular maç içinde birbirleriyle tartışıyor, Galatasaray genç koçuyla takım yönetimi bağlamında üstünlük kuruyorsa Fenerbahçelilerin bazı konuları yargılaması gerekir. Galatasaray ise çok daha doğru çalışarak, çok daha takım gibi oynayarak güç farkını eritmeyi başardı. Seri hala ortada ancak hem skor, hem psikolojik üstünlük Galatasaray'da.

Yorumlar Okunma: 3713