Kavurmacı: Erzurum'un plakası 25 - BasketFaul.com

Kavurmacı: Erzurum'un plakası 25

29-04-19 07:59
TB2L play-off yarı final öncesi, sezonun belki de en dikkat çekici çıkışını yapan Erzurum BŞB Gençlik başantrenörü Hamit Kavurmacı'nın görüşlerini aldık. Erzurum çekişmeli geçen çeyrek final serisinde rakibi Samsun'u 3-2 geçmeyi başararak yarı finalde namağlup lider Merkezefendi Denizli'nin rakibi oldu.

Sezon önce kadroyu TBL hedefi doğrultusunda tek tek araştırarak tecrübeli bir ekip oluşturduklarını söyleyen Koç, sezonun yoğun ve yorucu geçmesine rağmen takımın enerjisinin düşmediğini belirterek şöyle konuştu:
"Sezonumuz uzun ve yorucu geçti. Organizasyonda aksamalar olsa da biz hedeflerimiz doğrultusunda kenetlenmeyi başardık. Kolay pes etmeyen ve enerjimizi savunmadan alan bir takımız."

Kavurmacı, organizasyonun TBL'yi hakkettiklerini Samsun ile oynadıkları play-off çeyrek final serisi son maçında bir kez daha farkettiklerini belirttiğini konuşmasına şöyle devam etti:
"Samsun Anakent ile evimizde oynadığımız 5. maç bize gösterdi ki şehir TBL'ye hazır. 2000'e yakın seyirci ile salonumuzda çok güzel bir sinerji oluşturduk. Denizli 25/25 ile geliyor ve ev sahibi avantajı da onlarda. Umarım onları plakamız olan 25'te durudurur ve sonunda seriyi geçeriz. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mehmet Sekmen Bey'in Erzurum için sloganı 'şampiyonluk bu şehrin ruhunda var' biz de Erzurum'un ismini finale yazdırmak için elimizden geleni yapacağız. İnanıyorum ki Denizli'den avantajlı bir şekilde döneceğiz."

Yorumlar Okunma: 2791