Gençoğlu: İlk günden beri hedefimiz şampiyonluk - BasketFaul.com

Gençoğlu: İlk günden beri hedefimiz şampiyonluk

29-04-19 09:13

TB2L'nin favori ekiplerinden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor koç değişikliğinin ardından hedeflerine daha da emin adımlarla ilerlemeye başladılar. Sezonun kalan bölümünde iyi bir çıkışa geçen Fethiye, kendi gruplarını lider tamamlayarak play-off'a avantajlı başlayan ekiplerden oldular. Yakaladıkları ivmeyi üstüne koyarak sürdürmeye devam eden ekibi başantrenörü Engin Gençoğlu'dan play-off yarı final serisi öncesinde görüşlerini aldık.

Göreve geldiği ilk günden itibaren şampiyon hedefi doğrultusunda ilerlediklerini belirten Koç, yaptıklarını doğru transfer hamleleriyle bunu destekleyerek normal sezonu grupta lider olarak tamamladılar:

"Anlaştığım ilk günden beri tek hedefim, hedefimiz vardı. Bir üst lige çıkmak ve şampiyon olmak. İlk toplantıda oyuncularıma bunu çok açık bir dille anlattım ve bu hedef doğrultusunda çok çalışacağımızı söyledim ve öyle de yaparak planlı ve programlı bir şekilde çalışmamızı sürdürdük. 3 haftalık devre arasında hem takımın oyun sistemini, hem saha dışı organizasyonunu hem de transfer çalışmasını en iyi şekilde değerlendirdik. Takım yapısını güçlendirmek için 4 tane ana, 2 tane genç oyuncu transfer ettik. Aramıza katılan yeni oyuncular takım kimyamızı daha da güçlendirdi ve 3. sırada olan takımımız normal sezonu grupta lider olarak bitirdi.

Takımın başına geldiğimde ligde 3. sıradaydık ve ilk maçımızıda kaybetmiştik. Sezonun favorisi değildik. Hatta devre arasına girerken çıkacak takımlar arasında ismimiz bile geçmiyordu.  2. devre kazandığımız maçlarla, oyun karakterinizle isminizden söz ettirmeye başladık ve favorilerin arasına girdik. Hedefiniz bir üst lige çıkmak, şampiyon olmak ise favori olmanız veya herkesin sizi yenmek için ekstra motive olması baskısını ve stresini kaldırmayı, hafifletmeyi, yönetmeyi bilmek gerekir. Biz bunu ekip olarak iyi yapıyoruz."

Play-off eleme ve çeyrek final serilerinde normal sezonda elde ettiklerinin galibiyet serilerinin etkisiyle konsantrasyonlarını zaman zaman düşürdüğünü ifade eden Koç, şu an tam anlamıyla hedeflerine odaklandıklarını belirtti:
 
"Aslında biz oynadığımız her maçı final havasında oynuyoruz. B Grubu gerçekten çok güçlü takımlardan oluşan bir gruptu ve biz 2. devre maç kaybetmeden lider olarak play-off'ta saha avantajını elde ettik. Lider bitirmek, 2. devre hiç yenilmemek konsantrasyonumuzu Bossan ve Haliliye Bld serisinde biraz gevşetti. Ama şu anda tam anlamıyla hedefe kenetlenmiş durumdayız. Konsantrasyonumuz en üst seviyede."
 
Yarı finaldeki rakibi ligin favorilerinden Bornova'nın çeyrek finalde TED Kolejliler gibi ekol bir takımı yenmelerinin altını çizen Koç, kolay bir seri olmayacağını, her maçın her topun büyük önem taşıyacağını belirtti:
 
"Rakibimiz Bornova Belediye iyi bir takım. Başlarında tecrübeli ve başarılı antrenör arkadaşım Zafer Aktaş var. Yarı finale ekol bir ekibi yenerek geldiler. Kolay blr seri olmayacak. Seyircileri güzel maçlar bekliyor. Fethiye organizasyon olarak, salon olarak, seyirci olarak, bütçe  olarak, gelecek olarak TBL'ye hatta BSL'ye hazır bir ekip. Planlamalar uzun vadeli ve kalıcı olmak için yapılıyor. Umut ediyorum ki Fethiye’yi uzun süreler basketbol camiasının içinde göreceğiz"
 
 
 

Yorumlar Okunma: 2046