Real Madrid, Panathinaikos'u süpürdü! - BasketFaul.com

Real Madrid, Panathinaikos'u süpürdü!

23-04-19 22:50

İSTATİSTİK: 

Real Madrid deplasmanda Panathinaikos'u 89-82 yenerek adını Final Four'a yazdıran ilk takım oldu. Maç boyu oyun üstünlüğü iki takıma da gidip gelirken ilk iki maçın yıldızı Campazzo son çeyreği tek başına domine ederek maçı da ekibine kazandırdı. Campazzo karşılaşmayı 16 sayı 10 asist ve double-double ile tamamladı. Şutu yine riske edilen Calathes elinden geleni yapsa da  takımına galibiyet getiremedi. Emin Moğulkoç karşılaşmanın hakemlerinden biriydi fazla düdük çalmasa da hatasız bir şekilde maçı yönetti. 

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf kısa oyuncularının etkili oyunuyla Real Madrid oldu. Televizyon molasına kadar oyuna tutunmaya çalışan Panathinaikos mola dönüşünde biraz daha etkili gözüktü. Yine de çeyrek boyunca oyundaki üstünlük Real Madrid tarafındaydı Rudy Fernandez'in geçmişten gelen görüntüsü takımını önde tutmaya yetti. İlk çeyreği Real Madrid 23-18 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte bambaşka bir Panathinaikos vardı. Öncelikle savunmada rakibini durduran Yunan temsilcisi, sahanın diğer ucunda da farklı oyunculardan katkı alarak önce skoru eşitledi, ardından öne geçti. Hücumda tıkanan Real Madrid ise yedek oyuncularından gereken katkıyı bulamadı. İlk devre sonunda 41-36 Panathinaikos üstünlüğü vardı.

İkinci yarıya hücumda çok daha etkili başlayan Real Madrid özellikle dış atışlarla rakibini zorladı.Panathinaikos'ta geri dönüşü mola sonrası Calathes'in dümene geçmesi sağladı. Rudy Fernandez ve Jeff Taylor hücumda sorumluluk alırken savunmanın lideri her zaman olduğu gibi Campazzo'ydu. Çeyrek sonunu çok daha iyi oynayan Real Madrid son çeyreğe 58-58 eşitlikle girilmesini sağladı.

Son çeyrek dengede başladı. İlk üç dakika sonunda skorda 64-64 eşitlik vardı. İki tarafın da istediği atışları bulması skorun yukarı taşınmasını sağlarken Campazzo'nun etkileyici asistleri Pana'nın mola almasına sebebiyet verdi. Gustavo Ayon'u adeta elleriyle besleyen Campazzo oyunu tek başına domine etti. Topu çok iyi dolaştıran Real Madrid uzun süren hücumlar sonunda bulduğu isabetlerle son 3 dakikaya 75-70 önde girdi. Calathes'in isabetiyle fark 4 sayıya inse de Campazzo'nun üçlüğü belki de fişi çeken olay oldu. Kalan sürede Yunan temsilcisinin mücadelesi sonuç vermedi. Karşılaşmadan Real Madrid 89-82 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2150