Zafer Aktaş: Bornova TBL'ye hazır - BasketFaul.com

Zafer Aktaş: Bornova TBL'ye hazır

23-04-19 16:13
TB2L'de TED Ankara Kolejliler'i eleyerek yarı finale yükselen Bornova Belediyesi'nin koçu Zafer Aktaş, organizasyon olarak TBL'ye hazır olduklarını, kulübün zaman içinde BSL'de oynayabilecek olanakları bulunduğunu söyledi.

Aktaş'ın görüşleri şöyle:

"Rakiplerimizin bütçelerine baktığımızda çıkma adayı olarak anılmamızın doğru olmadığını düşündüğüm bir sezon oluyor. Şu ana baktığımızda ise yarı finale yükselmiş, TED Kolejliler gibi Türk Basketbolunun ekol kulüplerinden birini elemiş durumdayız ve rakibimizi bekliyoruz. Süper ligden TBL'ye bir takımın eksik gelmesi ve sezon başı oluşturulan lig yönetmeliğini göz önüne alırsak TBL biletine çok yakın olduğumuzu söyleyebilirim. Organizasyon olarak TBL'ye hazırız. Mükemmel salonu, gelişen altyapısı ile Bornova Belediye zaman içinde BSL'ye de çok yakışacaktır.

Takımın ana rollerinde genç, potansiyelli fakat tecrübe eksiği olan oyuncularla oynuyoruz. Tecrübeli oyuncularımızın katılımıyla güzel bir kimya oluşturduk.Sezon başı kurduğumuz oyun planı bizi önce grup 2.'liğine, sonra da yarı finale taşıdı .Sezon içerisinde oyuncularımın çalışma azmi ve istekleri takdire şayandı. Oyuncularımın bireysel olarak da gösterdikleri gelişim gerçekten beni çok mutlu etti. Genel Menejerimiz Çağlar Karabulut’un büyük emeğiyle bence bütçe-performans açısından başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum.

Bir parantez de yardımcım Yağız Sertoğlu’na açmak istiyorum, takımın bu noktaya gelmesinde çok büyük emeği ve katkısı var. Kendisine, tüm stafıma ve oyuncularıma teşekkür ediyorum." 

Yorumlar Okunma: 2271