Obradovic: Bu salonda oynama konusunda deneyimliyiz - BasketFaul.com

Obradovic: Bu salonda oynama konusunda deneyimliyiz

23-04-19 12:37
Fenerbahçe BEKO Koçu Zeljko Obradovic ve Luigi Datome, Zalgiris Kaunas ile oynanacak üçüncü müsabaka öncesinde resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic: “Seri şimdi Kaunas’a taşındı. Burada oynama konusunda çok tecrübeliyiz çünkü her yıl bu salonda zorlu karşılaşmalara çıktık. Salonun dolu olacağını biliyoruz ve taraftarlar takımlarına yardımcı olmaya çalışacak. İhtiyacımız olan, ikinci karşılaşmada yaptığımız hataları anlamak, Zalgiris’in agresifliğine cevap vermek ve oynamamız gereken oyunu parkeye yansıtabilmek olacak. Elbette her zaman olduğu gibi 40 dakika boyunca konsantre olabilmeliyiz.” 

Luigi Datome: “Play-off serisinde her maç zorludur. Bunu özellikle ikinci karşılaşmada gördük. Elbette yaptığımız hataların farkındayız ve bunları üçüncü maçta tekrarlamamak için çalıştık. Ama takım olarak enerjimizin ilk maçta olduğu gibi yüksek olmasını sağlamamız gerekiyor. Rakibimizin saha avantajı faktörüne ve taraftarlarının yaratacağı gürültülü ortama rağmen kendi basketbolumuzu oynayabilmeli ve 40 dakika boyunca sert kalabilmeliyiz.” 

Yorumlar Okunma: 1151