Samsun'dan hakemlere eleştiri - BasketFaul.com

Samsun'dan hakemlere eleştiri

22-04-19 23:24
Samsun BŞB. Anakentspor Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Yılmaz Kara, uzatmada yenildikleri Erzurum Belediyesi maçından sonra hakemlerin kritik anda yaptıkları hatanın sonucu etkilediğini ve turu geçmelerinin engellendiğini söyledi.

Kara'nın açıklaması şöyle:
"Bu akşam Erzurum BŞB. Gençlikspor ile oynadığımız Play-Off 4. müsabakasının uzatma periyotunun son 40 saniyesine 82-81 önde giren takımımız, son pozisyonda savunma yapan oyuncumuz Hakan  Çetin'in Erzurum BŞB. Gençlikspor oyuncusu Recai Öztürk tarafından top olmadan ayağından çekilerek düşürülmesi sonucu oluşan boş alandan Erzurum BŞB. Gençlikspor oyuncusu 3 sayılık atış yaparak maçı 84-82 e getiriyor ve maçı kazanıyorlar.

Takımızın bu şekilde 2-1 üstünlüğünü sürdürdüğü müsabaka lehimize bitmiş olsaydı, 3-1 olarak tur atlayan takım olacaktı. Bu şekilde takımımızın hakkı yenilmiş olmuyor mu? Özellikle sportmen dışı hareketi yapan Erzurum BŞB. Gençliksporlu sporcu Recai Öztürk yaptığı hareketten kınıyoruz, Federasyonumuzun bu kritik müsabakalarda geri dönüşü olmayan hatalardan dolayı daha dikkatli hakemlerin görevlendirilmesini, bu konularda hakemlerin özellikle uyarılmasını rica ediyoruz."
 
Video 1
 
 
Video 2
 

 

Yorumlar Okunma: 3355