Kızılyıldız Eurolegue'e döndü - BasketFaul.com

Kızılyıldız Eurolegue'e döndü

22-04-19 21:46
Adriyatik Ligi'nde şampiyonu ve buna bağlı olarak Eurolegue'e katılacak takımı belirleyecek final serisinin beşinci maçından önce olaylar çıktı. Kızılyıldız sahadan 97-54 sona erdi ve Belgrad ekibi Euroleague'e döndü. Billi Baron play off'ların MVP'si seçildi.

Ev sahibi Kızılyıldız'ın taraftarları maçtan önce Buducnost'un konakladığı otelin çevresinde olay çıkardı. Alınan yoğun güvenlik önlemleri ile salona gelen Buducnost takımı sahaya çıktığında tribünlerden yabancı madde yağdı. Bunun üzerine Buducnost soyunma odasına gitti ve karşılaşmaya gecikmeli olarak başlandı.

Benzer olaylarla Kızılyıldız da Buducnost deplasmanında karşılaşmış, otel çevresinde sabaha kadar yapılan gürültü ile konuk ekip oyuncularının uyumaları engellenmişti.

Gecikmeli başlayan sonuncu ve beşinci maçın ilk çeyreğini 18-13, ilk yarısını 47-21, üçüncü çeyreğini 74-37 Kızılyıldız önde tamamladı. Karşılaşma 97-54 sona erdi ve Kızılyıldız seriyi 3-2 kazandı. Kızılyıldız'da KC Rivers 21 sayı atarken, Buducnost'ta hiçbir oyuncu çift haneli skora ulaşamadı.

 

Yorumlar Okunma: 1919