Kalinic: Göstereceğimiz reaksiyon önemli - BasketFaul.com

Kalinic: Göstereceğimiz reaksiyon önemli

22-04-19 18:47
Fenerbahçe BEKO'dan Nikola Kalinic, Zalgiris serisini değerlendirdi.

Kalinic‘in EuroLeague resmi sitesi için şu yazıyı kaleme aldı:

“Play-offların ikinci maçını kaybetmek planladığımız bir şey değildi. Tüm sezon boyunca gayet iyi oynadık. Evimizde 1 maç dahi kaybetmemiştik. Tabii ki beklemediğimiz bir olay ama ne yapabilirsiniz ki? Zalgiris sahaya sert, konsantre ve motive bir şekilde çıktı. İstedikleri şeylerin hepsini yaptılar, biz de iyi reaksiyon veremedik.

2. maçtan önceki ilk maçı da oynayan aynı takımdı. Şimdi iki maçı da izleyip nelerin doğru nelerin yanlış olduğuna bakacağız. Biz hala normal sezonda 25 maç kazanmış olan takımız. Bazen iyi oynamadığınız akşamlar da oluyor. Zalgiris bazen inanılmaz şutlar soktu, biz bazen boş turnikeleri kaçırdık. Bu tarz geceler oluyor, bu da işin bir parçası. Bu mağlubiyetten ötürü kendimizi mahvetmeyeceğiz. Elbette kötü hissediyoruz. Bilhassa ben. Gerçekten rezalet oynadım. Fakat dediğim gibi… Bu da işin bir parçası. Önemli olan Zalgiris’te göstereceğimiz reaksiyon.

EuroLeague play-offları’nda yer alan her takıma burada bir sebepten ötürü bulunuyor. Perşembe günü de bu görüldü. Normal sezonu 7. ve 8. sırada bitiren takımlar ligin ilk 2 sırasını deplasmanda mağlup ettiler. Bu da onların harika takımlara sahip olduğunu, savaştıklarını ve yeteneklerini kanıtlıyor. Eğer biraz olsun rahatlarsanız herkes size karşı bunu kullanacaktır. Bizim 2. maçtan çıkardığımız dersler bunlar. Umarım Kaunas’ta biz de galip gelecek ve yolumuza devam edeceğiz.

Kaunas’taki atmosferi biliyoruz. Taraftarlar işin bir parçası evet ama önemli olan şey sahada gösterdiklerimiz. Zalgiris 2. oyunun kontrolünü ve temposunu belirledi. Kaunas’taki maçta Zalgiris’in taraftarlarını işin içine katmamasını, salondaki tansiyonun artmamasını sağlamak kilit noktalardan olacak. Önümüzdeki iki maçta nasıl bir takım olduğumuzu, kazanan mı kaybeden mi olduğumuzu göreceğiz. İş sonunda şuna varıyor: Kazan veya evine dön. Ben bu iki maça kanalize olmuş durumdayım. Günde 24 saat bu maçı konuşuyoruz. Umuyorum kazanacak ve neden normal sezonu lider bitirdiğimizi kanıtlayacağız.” 

Yorumlar Okunma: 1652