Bandırma'da Beşiktaş tribünleri boşaltıldı - BasketFaul.com

Bandırma'da Beşiktaş tribünleri boşaltıldı

21-04-19 16:28
Banvit-Beşiktaş Sompo Japan karşılaşmasının ilk yarısının bitmesine 51 saniye kala maça bir grup Beşiktaş taraftarlarının çirkin tezahüratı nedeniyle 20 dakika kadar ara verildi. Maçın başhakemi Mehmet Keseratar ikinci anonsu yaptırmak isterken çirkin tezahüratın dozu arttı. Bunun üzerine Keseratar Beşiktaş tribünlerinin boşaltılmasına karar verdi. 

Taraftarlardan bazılarının çıkmamak için direnç göstermesi üzerine tahliye işlemi uzadı.

Basketfaul'un notu: Sahada son derece centilmence mücadele eden iki takım. Beşiktaş tribünlerinden bir grup taraftar ağza alınmayacak çirkinlikte tezahürata başlıyor. Beşiktaşlı oyuncular önlemeye çalışıyor ama başaramıyorlar. Sonuçta oyun duruyor, TV başında maçı izleyenler de mutsuz.

Şimdi ne olacak? TBF Disiplln Kurulu zaten mali sorun yaşayan Beşiktaş'a ağır bir para cezası verecek. İşi bu noktaya getiren, üzerlerine siyah beyazlı formayı giyince kendisini Beşiktaşlı zannedenlere ise hiç bir şey olmayacak. Bir salonun içinde olayı başlatanları belirlemek zor mu? Her taraf kamera dolu... Onları yakalayıp adli soruşturma başlat... Cezayı onlar yesin, bir daha yapabiliyorlar mı? Polis bu kadar mı görev bilincinden yoksun? 6222 sayılı kanun süs olsun diye mi çıkarıldı?

Basketbola da yazık, Beşiktaş'a da...  

Yorumlar Okunma: 2373