Ataman: Tempomuzu bulamadık - BasketFaul.com

Ataman: Tempomuzu bulamadık

20-04-19 01:38
Turkish Airlines Euroleague play off ikinci maçında İspanya’nın Barcelona Lassa takımına 72-74 mağlup olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“İlk yarıda kendi normal tempomuzu bulamadık. Özellikle içeride Tomic ve Singleton’ı çok iyi kullandılar. Tempoyu artırmayı başaramadık ve kendi hızlı oyunumuzu oynayamadık. Üçüncü çeyrekte oyunun kontrolünü elimize aldık ve 6-7 sayı öne de geçtik ama sonrasında yorulduk. Bugün iki uzun ile oynamayı istemedim, Singleton ve Smits ile oynuyorlar, bunun için dört numarada Moerman’ı 40 dakika oynattık. Sezon içinde üç sayılık atış yüzdesi % 27 olan Hanga’nın bugün beşte üç atması yani % 60’lık üç sayı yüzdesi bizim için sürpriz oldu. Son dakikalarda çok atış kaçırdık.

 

Playoff’ta her maç kendine göre bir atmosferle oynanır. Savunmalar yükselir, takımlar kolay pes etmez. Üçüncü çeyrekte biz aslında bunu gösterdik ama bench’ten beklenen katkıyı alamayınca yorulduk ve yakalandık. Larkin ve Simon maçın sonunda normalde attıkları şutları adam değişilince uzunların üzerinden attılar ama sokamadılar. Son topta da Simon bir pas hatası yaptı, bitime 1 saniye kala skor bulmak kolay değil. Ev sahibi avantajımızı kaybettik. Seri 1-1'e geldi. Onlar bizi burada yendi, biz de Barcelona’da kazanmak için sahaya çıkacağız.” 

Yorumlar Okunma: 1206