Orman kazandı, Yalova çıkmaza girdi - BasketFaul.com

Orman kazandı, Yalova çıkmaza girdi

19-04-19 19:52

İSTATİSTİK:

TBL 28. haftasında ateş hattındaki ekiplerden Yalova Belediyesi'ni konuk eden Ormanspor maçın başından itibaren önde götürdüğü karşılaşmayı 70-66 kazandı. Bu sonuçtan sonra Yalova'nın kurtulması için kalan 2 maçını da kazanması ve Ankara DSİ'nin kalan 3 maçını da kaybetmesi gerekiyor.
 
Uzunlarıyla karşılaşmaya iyi başlayan Ormanspor'a 7-0 seri ile cevap veren Yalova farkı eriterek öne geçti. Arka arkaya iki basit top kaybı yapan Ormanspor karşısında Yalova bunu avantaja çevirerek farkı 4'e çıkardı ve rakibine molayı aldırdı (8-12). Moladan 7-2 seriyle dönen Ormanspor üstünlüğü kısa sürede tekrar eline aldı. İlk çeyrek 19-17 Ormanspor üstünlüğüyle geçildi. 

İkinci çeyreğe Ormanspor, Barış Erlim'le hücumda iyi başlayan taraf oldu. Yalova ise kötü başladığı bu çeyrekte rakibi karşısında bir türlü doğru beşi bulamadı. Troy Selim Şav ve Stephen Hurt ikilisiyle hücumda ayakta kalmaya çalışan Yalova, farkın açılmasını durduramadı. İkinci çeyrek 38-24 Ormanspor üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyrek dışardan hücum ederek başlayan ekipler isabet kaydedemedi. Boyalı alanda yakaladığı ritmi bu dakikalarda da sürdüren Ormanspor, farklı üstünlüğü zorlanmadan korudu. Troy Selim Şav ile genç oyuncu Mert Konuk'un sorumluluk almasıyla skor bulan Yalova, oyunun içinde kalmakta zorlandı. Üçüncü çeyrek Ormanspor'un 54-37 farklı önde tamamladı.

Son çeyrekte Mert Konuk'la yakaladığı enerjiyi sürdürmeye devam eden Yalova, arka arkaya hücumlardan sayıyla döndü ve 05:12 dakika kala farkı tek hanelere çekti (59-51). Ama üstünlüğü kaptırmayarak yakaladığı ritmi sürdüren Ormanspor, karşılaşmayı 70-66 kazandı.

Öne çıkanlar
OGM Ormanspor: Yasiin Graves 18 sayı, 2 ribaund, 4 asist, Hasan Rizvic 16 sayı, 11 ribaund, 3 asist, Barış Erlim 13 sayı, 4 ribaund, 2 asist

Yalova Belediye: 17 sayı, 2 ribaund, Onur Sonsırma 13 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Troy Selim Şav 11 sayı, 8 ribaund 

Yorumlar Okunma: 1693