Mardin ve Kızıltepe'de Bahçeşehir heyecanı - BasketFaul.com

Mardin ve Kızıltepe'de Bahçeşehir heyecanı

19-04-19 18:58
Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü oyuncuları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Mardinli minik öğrencileri sevindirdi. Maçsız geçen haftalarında sporcular Bahçeşehir Koleji Mardin Kampüsüne ve Kızıltepe ilçesinde bulunan Eymirli İlkokuluna ziyarette bulundu.

Takım kaptanı Yiğitcan Turna, Quino Colom, Marcus Slaughter, Can Altıntığ, Hakan Yapar ve Fatih Cantitiz’den oluşan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü kafilesi, Türkiye’nin kadim kentlerinden olan Mardin’de minik basketbol severlerle buluştu. Medeniyetlerin buluştuğu bu nadide şehirde önce Bahçeşehir Koleji Mardin Kampüsüne ziyarette bulunan sporcular, ardından da Kızıltepe ilçesi Eymirli İlkokulu’na giderek oradaki öğrencileri ziyaret etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi minik çocukları sevindiren sporcular okulun spor malzemeleri ihtiyacını karşılayarak onlara erken bayram sevinci yaşattı.

Çok Heyecanlıyım…

Okullarında ilk kez profesyonel bir basketbolcu ağırladıklarını söyleyen 9. yaşındaki Gülbin Kılıç: ‘’Hayatımda ilk kez bir basketbolcuyla tanışma fırsatım oldu. Başlarda biraz heyecanlıydım ama sonra heyecanım geçti. Bizlerin birer sporcu olması için verdikleri desteklerden ötürü Bahçeşehir Koleji Spor Kulübüne teşekkür ederiz. Bugün onlarla tanışmak beni ve arkadaşlarımı çok mutlu etti. Buraya gelip bizi ziyaret ettikleri için çok teşekkür ederim.’’

Marcus Slaughter: ‘’Bugün gerçekten kariyerim için de çok özel bir an. Bu kadar uzakta çocuklara dokunmak benim için çok kıymetli. Okula girdiğim an kendi çocukluğuma gittim. Ben de bu şekilde bir okulda yetiştim. Unuttuğum bir çok anımı hatırlattı. Bu ve bunun gibi buluşmalar bizim için çok önemli. Böyle günlerde çocuklarla ve gençlerle bir araya gelme, onlarla sohbet etme imkanı yakalıyor ve onların heyecanıyla mutlu oluyoruz. Bu takıma geldiğimizde en önemli hedeflerimizden bir tanesinin, okul çağındaki çocukları basketbola ve spora kazandırmak olduğunu biliyorduk. Bu bağlamda burada bulunmaktan ötürü çok mutluyum.’’

Bu ülkenin en ücra köşesine kadar basketbol sevgisini taşıyacağız!

Kulüp adına konuşan Alpaslan Aydın; “Kulübü kurduğumuz ilk günden itibaren hep aynı şeyi söyledik bu ülkenin en ücra köşesine kadar basketbol sevgisini taşıyacağız. Spor yapan sporu seven gençler yetiştirmek bizim için çok kıymetli, çok önemli. En başından beri en büyük hedefimiz bu. Bu yüzden de bugün Mardin Eymirli İlkokulundayız. Bu hafta maçımız olmadığı için bu fırsatı 23 Nisan Ulusual Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi onlara dokunmak, mutlu etmek istedik. İyi ki geldik” dedi.

Bu anlamlı sosyal sorumluluk projesiyle beraber daha önce hayatlarında hiç profesyonel basketbolcu görmemiş çocuklara dokunmayı ve onlara spor sevgisini aşılamayı amaçlayan Bahçeşehir Koleji, genç nesilleri spora teşvik etmeye her fırsatta devam edecek.
 
 
 
 
 

 

Yorumlar Okunma: 1287