Aaron White: Savaş gibi seri - BasketFaul.com

Aaron White: Savaş gibi seri

19-04-19 14:12
Zalgiris Kaunas’ta Thomas Walkup, Fenerbahçe Beko karşısında aldıkları galibiyetin ardından, nelerin kilit rol oynadığıyla ilgili şunları söyledi:

“Sertlik. %100. Sertliğimiz ve fiziksel mücadelemiz. Bunu boş günümüzde konuştuk ve bununla ilgili kayıtlar izledik. İlk maçtaki hâlimizi görmek utanç vericiydi. Bu maçtaki halimizi görmek ise inanılmazdı.”

İlk maçtan sonra takımın kafa yapısı kendisine sorulan Walkup “Mücadele ruhu… Zalgiris ruhu bir anlamda sezon ortasında üst üste maçlar kaybediyorken 15.000 insanı Zalgirio Arena’da görünce başladı. Bu takımın böyle bir karakterle çıkıp ikinci maçta böyle yanıt vermesi inanılmaz,” dedi.

Son çeyrekte Fenerbahçe‘nin geri dönüş yaptığı bölümü değerlendiren Walkup atmosferle ilgili şöyle konuştu:

“Hasmane bir atmosfer vardı. Tribünler çok yüksek sesliydi. Harika bir ortam vardı. O anlarda mücadeleye devam etmiş olmamız harika. Açıkçası çok keyifliydi.”

Bu ortamda oynamanın kariyerinin en yüksek anlarından biri olup olmadığı sorulan Walkup, şöyle yanıtladı:

“Evet, tabii ki. Maçın yoğunluğu, ucundaki başarı ve her pozisyonun önemi açısından öyle, kesinlikle.”

Kaunas’ta iki maç oynanacağı hatırlatılan Walkup “Şu an Kaunas çıldırıyordur. Geri dönmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Aaron White ise mücadeleyle ilgili “Sertlik ve karakter başrolü oynadı. Bu maçta taktikten falan ziyade kazanma arzunuz ve isteğiniz önemli oluyor. Yüzünde çizikler olan arkadaşlarımız var, bir yerleri kanayan arkadaşlarımız var. Bu seri de böyle olacak. Savaş gibi geçebiliyor. Oyun sınırlarında ‘çirkinleştirmeniz’ gerekiyor. Fiziksel mücadele, sertlik şart. Biz de bugün bunları yaptık” dedi. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2134