Obradovic: Antrenör sorumlu - BasketFaul.com

Obradovic: Antrenör sorumlu

18-04-19 23:05
Fenerbahçe Koçu Zeljko Obradovic, Zalgiris'in galibiyeti hak ettiğini söyledi.

Obradovic yayıncı kuruluşa şöyle konuştu:

"İlk maçın ardından Zalgiris çok farklı oynadı. Bunu oyuncularına söylemiştim. Hem savunmada, hem hücumda yanlış kararlar verdik.  Zalgiris bizden çok daha iyi oynadı ve galibiyeti hak etti.

Final Four için 3 maç kazanmak gerekiyor. Biz Zalgiris'in sahasında nasıl bir atmosferle karşılaşacağımızı biliyoruz. Önemli olan doğrularımızı gösterebilmek." 

Obradovic maç sonrası düzenlenen basın toplantısında ise şu açıklamalarda bulundu:

"İlk olarak Zalgiris‘i aldığı galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Çok iyi bir basketbol oynadılar. İlk maçtan sonra söylediğim gibi reaksiyon göstermeleri normaldi. Biz ne kadar maçı kazanmak için buraya gelsek de onlar kazanmayı hakketti. Biz, EuroLeague play-off’ları seviyesinde bir maç çıkarmadık. Savunmamız 2 gece önceye göre çok farklıydı. Durum bu olduğunda sorumluluk her zaman antrenördedir. 1-1 oldu, Kaunas’ta devam edecek seri. Orada daha iyi oynamak için neler yapmamız gerektiğini iyi anlamamız gerekiyor. Taraftarlarımıza yarattıkları atmosferden dolayı teşekkür ediyorum.

Her maçı dikkatle izleyip küçük detaylara bakmamız gerekiyor. Savunmamız bir play-off maçı için yeterli değildi. Hücum açısından da çok kötüydük. Rakibinize %70 iki sayılık atış yüzdesi verirseniz iyi savunma yapmamışsınızdır. Hücumda iyi oynadığımız anlarda savunmada kötü kararlar verdik, saniyeler içinde değişiklikler yapmaya çalıştık. Orada daha akıllı oynamaya çalışacağız. Zalgiris iyi ve savaşçı bir takım. Kaunas’ta da aynı şekilde oynayacaklardır.”

Jan Vesely‘nin serinin iki maçında da yaşadığı faul problemi ile ilgili gelen soruya Obradovic şöyle cevap verdi::

“Jan’ın büyük oynama isteği var. Çok sorun yaşadı, ameliyat oldu. Oynamaya başladığında 3 haftadır yoktu. Her şey çok büyük bir istekle oynamasından dolayı oluyor. Bu iyi, takım için de önemli. Biz ona baskı yapmıyoruz. Sakin davranıyoruz. Hazır olduğunda dönecek ve önümüzdeki maçlarda kalitesini gösterecektir. Bundan eminim.”

Son olarak ise Joffrey Lauvergne’nin seri esnasında dönüp dönemeyeceği ile ilgili gelen soruya ise “İhtimal dahilinde değil” değil diye cevapladı.
 
Eurohoops.net

Yorumlar Okunma: 4876