Real ucuz kurtuldu - BasketFaul.com

Real ucuz kurtuldu

17-04-19 23:44

İSTATİSTİK

Play-off çeyrek finali ilk maçında Real Madrid, Panathinaikos'u zorlansa da 75-72 yendi. Panathinaikos saha avantajını çalmaya çok yaklaştı ama son 4 dakikada sayı üretemeyince kazanamadı. Play-off'ların ilk turundaki tek çekişmeli maç bu karşılaşma olurken maç sonunda hakemlerin kolay düdükleri de dikkat çekti.

 
Karşılaşmaya Real Madrid Jeff Taylor'ın 8 sayısıyla başladı. Rakibinin ritm bulmasını istemeyen Panathinaikos ise hücumda istediklerini yapmaya başlayınca fark açılmadı.İki takımın da savunma sertliğini pek sağlayamadığı ilk çeyreğin sonunda 21-17 Real Madrid üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci çeyreğin başında Langford ile oyuna tutunan Pana'ya karşı dış atışlar bulan Real Madrid üstünlüğünü korudu. Çeyrek ortasında iki hücum üst üste üçlük gelince Pana rakibini yakaladı. Fakat bu dakikadn sonra gelen 9-2'lik Real Madrid serisi ile devre arasına 43-35 Real Madrid üstünlüğüyle gidildi.

Üçüncü çeyreğe 6-0 ile başlayan Real Madrid farkı 14 sayıya kadar çıkardı. Bu dakikadan sonra Pana dış atışlarda istediği yüzdeyi yakalamayı başardı. Farklı oyunculardan katkı alan Yunan temsilcisi farkı yavaş yavaş eritti. Çeyreğin son bölümü düşük bir tempoda geçerken son çeyreğe de 58-52 skoruyla gidildi.

Son çeyreğin başında maçı çaktırmadan buraya taşıyan Panathiniakos'un bir sürprizi vardı. Calathes, Vougioukas ikilisi ile bir anda baskını yapan Pana rakibini yakaladı. İLk 5 dakikalık bölümde 17-6 seri yakalayan Pana üç sayıyla öne bile geçti. 3.52 kala Calathes'in üçlüğü Pana'nın maçtaki son sayısı oldu. Fark bu dakikada 6 sayıya çıktı. Önce Fernandez'den üçlük bulan Real MAdrid kalan 4 dakikada potasını rakibe kapatırken aldığı kolay düdüklerle 6 serbest atış kullandı. Rudy Fernandez bir pozisyonda sakatlığını bahane ederek kenara geldi ve ligin en iyi şutörlerinden Jaycee Carroll ikide iki serbest atış isabetini buldu. Bir türlü sayı üretemeyen Pana'ya karşı serbest atışlarda hata yapmayan Real Madrid karşılaşmadan 75-72 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2135