Bornova'nın rakibi TED Kolejliler - BasketFaul.com

Bornova'nın rakibi TED Kolejliler

11-04-19 18:42

İSTATİSTİK

TB2L Top 16 play-off 3.maçında TED Kolejliler, Gemlik Basketbol karşısında baştan sonra önde götürdüğü karşılaşmayı 79-69 kazandı ve çeyrek finalde Bornova Belediyesi'nin rakibi oldu.

TED Kolejliler'de kenardan gelen Ali Tuncer 19 sayı üretirken, Ceyhun Altay 16 sayı üretti. 3/3 üçlük isabeti bulan Ulaş Peker ise 11 sayı 10 asist ile double double yaparken estetik asistleriyle de dolu salonu heyecanlandırdı.

Gemlik'te ilk beş çıkan hiçbir oyuncu çift hanelere çıkamazken Müfitcan 20 sayı 7 ribaund 3 asist ile dikkat çekti.

Karşılaşmanın başında Ceyhun Altay'ı, Mehmet Şen ile kilitlemeyi planlayan Gemlik ilk 6 dakikayı istediği gibi geçirdi. Sonraki bölümde rakibin dış atışlarına engel olamayınca üstünlük  TED lehine geçti. Çeyrek sonunu 12-0 seriyle bitiren TED ilk çeyreği 23-8 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin TED adına ilk 9 sayısını pota altında çok kolay atışlarla üreten Ali Tuncer maçı kopma noktasına getirdi. Fark da bu bölümde 20 sayı civarına geldi. Devre arasına 43-26 TED Kolejliler önde girdi.

İkinci yarının başında da değişen pek bir şey yoktu. 7-0'lık seri ile başlyan TED rakibinin geri dönüş ümitlerini de ortadan kaldırdı. Ulaş ve Ceyhun'un isabetli atışları farkın iyice açılmasını sağladı. Son çeyreğe 59-37 TED skoruyla gidildi.

Son çeyreğin başında maça ağırlığını koyan isim Ceyhun Altay oldu. Gemlik hücumda sürekli sayı üretse de Ceyhun'un isabetleri Ulaş'ın ise son derece estetik asistleriyle fark korundu. Maç sonunda TED gevşediği için fark erise de karşılaşmadan TED Kolejliler 79-69 galip ayrıldı.

 

Yorumlar Okunma: 2670