Erdoğan: Marko Arapovic'e ayrı paragraf - BasketFaul.com

Erdoğan: Marko Arapovic'e ayrı paragraf

11-04-19 04:32
Galatasaray Doğa Sigorta’da Tofaş’ı 76-75 mağlup ettikleri karşılaşmadan sonra Koç Ertuğrul Erdoğan  şunları söyledi:

“Mücadele açısından iyi mücadele ettik ancak akıl biraz geride kaldı bugün. Eksik yakaladığımız Tofaş takımı var. Tofaş çok tecrübeli bir takım. Oyuna her an etki edebilecek, 10-12 sayı öne geçseniz bile maçı döndürebilecek oyuncuları var. Böyle bir atmosferde akıl koymadığımız bir maçın sonunun böyle olması benim için sürpriz olmadı açıkçası. Kazandığımız için elbette mutluyum, bu galibiyet çok önemli bizim adımıza. Yukarıya tutunma adına çok önemli bir galibiyet.

Maçın birçok hikayesi var ama bugün Marko Arapovic’e ayrı bir paragraf açmak lazım. Türkiye Kupası’ndan bu yana kadroya almadık, sakatlığı vardı. Belinde ciddi bir problemi vardı. Son birkaç haftadır tedavisi bittikten sonra özel çalıştı. Bugün ortaya koyduğu 10-11 dakikalık performans bizim için çok değerli. Onu daha uzun sürelerde sahada tutmamız lazım. Baktığınız zaman Nigel Hayes’in süreleri 30-32 dakikaları buluyor. Marko’nun onu biraz daha dinlendirmesi gerekiyor.

Kazandığımız için seviniyoruz, hafta sonu Sakarya maçı var. Sakarya’nın durumunu bilemiyorum ama biz o maçı da kazanarak bir sonraki maçımıza geçmek istiyoruz. Fenerbahçe maçından dolayı bir hafta sonu biz yine boştayız. Maalesef bu sezon bu bizim başımıza çok geldi. FIBA oldu, Trabzonspor haftası derken tam ritim tuttuğumuz haftalarda aralarımız oldu, baya ritim kaybettik. Hazırlık maçı bulmak da çok kolay değil herkesin maçı olduğu için. Tam ritmimizi bulduğumuz bir anda bir haftalık bir ara var. Onu değerlendirmeye çalışacağız. Ümit ediyorum kazanarak yolumuza devam ederiz.

Nigel’ın geldiğinden bu yana çok geliştiğini söyleyebilirim. Bu maçta kullanmadık ama zaman zaman onu 3 numaralı pozisyonda kullanıyoruz, zaman zaman 5 numaralı pozisyonda kullanıyoruz. Bazen maçın içinde guard pozisyonuna alıyoruz. Nigel özel bir oyuncu. Bu tip oyuncuyu bulmak çok kolay değil doğrusu. Bundan daha önemlisi Nigel tarzı oyuncuları tutabilmek. Ümit ediyorum önümüzdeki sene bu kadrodan önemli oyuncuları tutup doğru bir yapılanmaya gidecek gücümüz ve enerjimiz olur. Konsantrasyonumuz olur. Her zaman iyi bir kadroyu, Nigel özelinde konuşuyoruz ama böyle kimyası iyi bir kadroyu bulmak, birbirini seven oyuncu grubunu bulmak ve bütün sorunlara rağmen onların bir arada olup maç kazanmasını sağlamak çok kolay bir şey değil. Bu takımı bir şekilde önümüzdeki seneye taşımamız lazım. Bu anlamda Nigel, evet çok özel bir oyuncu. Bugün maçın kazanılmasında görülmeyen işler de yaptı. Takım olarak bence iyi bir enerji ortaya koyduk ama akıl bugün eksikti.” 

Yorumlar Okunma: 1953