Telekom'dan 105 sayıyla gelen galibiyet - BasketFaul.com

Telekom'dan 105 sayıyla gelen galibiyet

10-04-19 19:46
Tahincioğlu BSL ertelenen 19. haftada Türk Telekom, konuk ettiği Büyükçekmece karşısında zorlanmayarak karşılaşmadan 105-86 galibiyetle ayrıldı. 

Karşılaşma Stimac ve Eldridge'nin karşılıklı sayılarıyla başladı. Savunma sertliğinin pek hissedilmediği bu dakikalarda takımlar skor bulmakta zorlanmadı. Dengenin yakın seyrettiği karşılaşmada hakem molasına 13-11 Türk Telekom üstünlüğüyle gidildi. Moladan 7-2 seriyle dönen Türk Telekom farkı rakibi karşısında açmaya başladı. Son bölümde farkı eritmeye çalışsa da öne geçemedi ve ilk çeyreği 22-20 Türk Telekom üstün tamamladı.

Savunmanın daha ön plana çıktığı ikinci çeyrekte Türk Telekom skor üstünlüğünü korumaya devam etti. Arka arkaya üçlükleri kaydeden Büyükçekmece yakın takibi sürdürse de pota altındaki kolay sayıları bitiremedi ve öne geçme avantajını iyi değerlendiremedi. Tecrübeli oyuncular Kaya Peker ve Ender Arslan ikilisi ile bu bölümü minimum hatayla geçen Türk Telekom farkı açmaya devam etti. Hücum tercihini bireyselden yana kullanan Büyükçekmece, eli boş döndü ve farkın açılmasına engel olamadı. İkinci çeyrek 50-41 Türk Telekom üstünlüğüyle tamamlandı. 

Büyükçekmece, Gipson'la üçüncü çeyreğe daha iyi başladı. Yakaladığı ritmi bu çeyrekte de koruyan Türk Telekom yakaladığı 7-0 seriyle farkı tekrar açmasını bildi. Bu dakikalarda takım oyununda düşen Büyükçekmece bireysel hücumlarla rakibi karşısında ayakta kalmaya çalıştı. Türk Telekom farkı çift hanelere kadar çıkardığı karşılaşmada üçüncü çeyreği 82-65 önde tamamladı.

Son çeyrekte oyundan düşen Büyükçekmece karşısında farklı üstünlüğü koruyan Türk Telekom karşılaşmadan 105-86 galibiyetle ayrıldı. Karşılaşmayı Türk Telekom'da Stimac 24 sayı, 7 ribaund ve Landesberg 19 sayıyla tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadı. Büyükçekmece'de Hayes 19 sayı, 5 ribaund, 6 asist ve Eldridge 15 sayı, 8 ribaundla öne çıktı.

 

Yorumlar Okunma: 1712