Fenerbahçe son çeyrekte kazandı - BasketFaul.com

Fenerbahçe son çeyrekte kazandı

09-04-19 20:45

İSTATİSTİK: 

Fenerbahçe Beko, Gaziantep Basketbol'u ilk üç çeyreğinde çok zorlandığı mücadelede 84-67 yenmeyi başardı. Hakemlerin son derece kolay düdükler çaldığı mücadelede Antep çok iyi dirense de son çeyrekte Fenerbahçe ağırlığını koyarak kazandı.

Karşılaşmaya Fenerbahçe etkili başladı. Rakibine kolay sayı şansı tanımayan Fenerbahçe üstünlüğü erken ele geçirdi. Antep ise savunmasını sıkılaştırarak oyuna tutunmaya çalıştı. Hakem molasına 9-5 gidildi. Hakemlerin her temasa faul çalmasıyla oyun sık sık dururken serbest atışlardan gelen sayılarla skor taşındı. İlk çeyrek 21-13 Fenerbahçe üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğin başında Gaziantep'ten gelen 3 tane üçlük isabetiyle üstünlük Antep'e geçti. Kalinic üst üste iki turnike ile sorumluluk aldı ve Antep'e molayı aldırdı. Mola dönüşünde 8-0'lık Antep serisi güneydoğu temsilcisini 5 sayı öne taşıdı. Kalinic Fenerbahçe'yi taşımaya devam ederken Ali Muhammed'in de devreye girmesiyle ilk yarı 41-37 Fenerbahçe lehine sonuçlandı.

İkinci yarıya da 5-0'lık Fenerbahçe serisiyle girildi. Fark çift haneler seviyesine gelse de direnç koyan Antep oyuna geri dönmeyi bildi.  Marko Tomas'ın sorumluluk aldığı Antep'te Jekiri de paslarıyla dikkat çekti. Ama maçın adamı Ali Muhammed'in geri adım atmaya niyeti yoktu. Son çeyreğe 59-52 Fenerbahçe önde gitti.

Son çeyreğin ilk 100 saniyesinde 7-0'lık seri yakalayan Antep bir anda skoru eşitledi. Fenerbahçe'nin son çeyrekte ilk isabeti 3. dakikada Kalinic'in hızlı hücum smacıyla geldi. Kalinic ve Guduric oyuna ağırlık koyarken sportmenlik dışı faul de gelince fark bir anda çift hanelere çıktı. 12-0'lık Fener serisinde hakemlerin de ilginç kararları dikkat çekti. Kalan sürede direnci kırılan Gaziantep oyuna geri dönmeye çalışsa da hücumda tıkanınca maç koptu. Karşılaşmadan Fenerbahçe 84-67 galip ayrıldı.
 

Yorumlar Okunma: 2688