Dikmen: Mamak borcu olmayan ender takımlardan biri - BasketFaul.com

Dikmen: Mamak borcu olmayan ender takımlardan biri

07-04-19 22:12
TBL'nin yeni ekiplerinden Mamak Belediyesi Basketbol takımı Genel Menajeri Murat Dikmen 26.haftanın ardından ligdeki durumlarını değerlendirdi. 
 
Dikmen, öncelikle genç bir kadroya sahip olmamalarının bazen basit hatalarla maçı kaybetmelerine neden olduklarına ifade etti.
"Ligin belki de en genç 1-2 takımından biriyiz. Birçok maçımızı genç bir takım olmamız nedeniyle yaptığımız küçük hatalardan dolayı kaybettik. Eğer bu maçları kazansaydık daha üst sıralarda yer alabilirdik. Ama sezon başındaki hedeflerimizin şu an ilerisinde olduğunu söyleyebiliriz"
 
Hedeflerinin öncelikle normal sezondaki tüm maçlarını kazanmak olduğunu dile getiren Dikmen, sezon öncesi kazandıkları Federasyon Kupası'nın önemli bir başarı olduğunun altını bir kez daha çizdi.
"Sezon başında Federasyon Kupası'nı alarak ilklere imza attık. Kupa ilk defa Ankara'ya geldi ve ilk defa bir belediye takımı bu kupayı kazandı. Hedefimiz ligde kalan tüm maçlarımızı kazanarak play-offlara girebildiğimiz kadar yukardan girerek yarı finale kalabilmek."
 
Ekonomik krizin her takımımızda hissedildiği şu günlerde borcu olmayan ender takımlardan biri olduğunu vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:
"Ayrıca herkesin bildiği gibi ekonomik kriz tüm takımlarımıza zarar verdi ve ödeme sıkıntılarına neden oldu. Çok az takım sezon başında verdiği sözleri yerine getirebildi. Bu takımlardan bir tanesi de biziz. Şu an teknik ekibe ve oyuncularımıza hiç bir borcumuz bulunmamaktadır.

Son olarak bu takımın kurulmasında çok büyük emekleri olan Mamak eski belediye başkanımız sayın Mesut Akgül'e ve Belediye Başkan Yardımcımız sayın Aydın Demir'e ve tüm emeği geçenlere canı gönülden teşekkür ediyoruz, aynı zamanda yeni Belediye Başkanımız sayın Murat Köse'ye hoşgeldiniz diyerek görevinde başarılar diliyoruz."

Yorumlar Okunma: 2121