Fenerbahçe'den rahat galibiyet - BasketFaul.com

Fenerbahçe'den rahat galibiyet

07-04-19 14:34

 

 İSTATİSTİK

 

Tahincioğlu BSL 25. haftasında İstanbul BBSK'yı konuk eden Fenerbahçe Beko, karşılaşmayı 93-70 kazanarak sahadan rahat bir galibiyetle ayrıldı.

Dengede başlayan karşılaşmada güçlü rakibi Fenerbahçe karşısında hücumlardan skor üreten İstanbul BBSK skorun dengede kalmasını sağladı ve hakem molasına 10-9 önde giden taraf oldu. Kalan dakikaların karşılıklı basketlerle geçtiği çeyreği İstanbul BBSK 20-18 önde tamamladı.

7-0 ile ikinci çeyreğe iyi başlayan Fenerbahçe skor üstünlüğünü de eline alarak rakibine molayı aldırdı. Moladan top kaybıyla dönen İstanbul BBSK, rakibi karşısında ayakta kalmakta zorlanmaya başladı. 05:56 dakika kala Bobby Dixon'ın üçlüğüyle Fenerbahçe farkı çift hanelere zorlanmadan çıkardı ve çeyreği de 47-29 farklı önde tamamladı.
İlk yarıda Fenerbahçe 7/10 üçlük isabetiyle oynarken İstanbul BBSK sadece 10 denemenin 1'inde isabet kaydedebildi. 

Üçüncü çeyreğin başında İstanbul BBSK, Semih Erden ve Mehmet Yağmur ikilisiyle kritik sayılar kaydetse de rakibi karşısında farkı eriterek maça ortak olamadı. Yaptığı etkili savunmanın ilerleyen dakikalarda daha çok hissettiren Fenerbahçe rakibine potayı adeta kararttı. Üçüncü çeyrek 69-52 Fenerbahçe üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyrekte farkın etkisiyle daha rahat geçiren Fenerbahçe, genç oyuncularına süre tanıdı. İstanbul BBSK ise zorlama atışlarla isabet bulmaya çalıştı. Karşılaşmayı Fenerbahçe 93-70 farklı kazandı.

Fenerbahçe'de Erick Green 17 sayı ve Sinan Güler 12 sayı, 4 asistle oynarak galibiyette etkili oldu. İstanbul BBSK ise Perry Ellis 18 sayı, 4 ribaund ve  Mehmet Yağmur 15 sayı, 4 ribaund, 7 asistle öne çıktı.

Yorumlar Okunma: 1455