Meriç: Her hafta bizim için final - BasketFaul.com

Meriç: Her hafta bizim için final

07-04-19 12:15
TBL’de Konya deplasmanında uzun süre önde götürdüğü karşılaşmada maç topunu değerlendiremeyen ve rakibine 75-73 mağlup olan Ankara DSİ’de koç Timuçin Meriç, Marcus Hall’ün maçta oynamamasının kendi düzenlerini bozduğunu söyledi.
 
Meriç, “Konyaspor’u galibiyetinden ötürü tebrik ediyorum. Zor bir süreç yaşıyoruz. Bu maçla birlikte son 1 dakika içinde 2 ya da 3 sayıyla kaybettiğimiz 11. maç oldu. Bir türlü bu şanssızlığa bir türlü son veremedik. Bu maçla beraber 7’sinde maç topunu biz kullandık ama maalesef şutları sokamadık. Rakibimizin en önemli hücum silahı olan Marcus Hall’ün maçta oynamayacak olmasına herkes sevindi ama ben açıkçası üzüldüm. Konyaspor, bu değişiklikten sonra uzun rotasyonunda daha çok güçlendi ve düzeni bozacak şekilde sahada yer aldılar.  Sadece şuta kaldık bu yüzden. 22 kez iki sayılık atış kullanırken, 38 kez de üçlük denedik. İçerisi çok kalabalık ve güçlüydü. Penetrelerden çok şey çıkaramadık, bu denemelerden ve zorlamalardan dolayı çok fazla top kaybı yaptık. Bunlardan biri az olsa ya da bir şut fazla soksak şu an çok farklı şeyler konuşabilirdik. Kalan 4 maçın 3’ü evimizde. Bunlardan ligde kalabilmek için galibiyet sayısını tutturmaya çalışacağız. Her hafta bizim için final” dedi.
 
Mücadelede 7 üçlük atan Kaan Sarıaslan’ın hücumda çok iyi olduğunu ancak savunmada gelişmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Meriç, “Kaan, geleceği parlak bir oyuncu. Ama tabii ki bazı eksiklikleri var. Çok yetenekli bir oyuncu. Hücumda çok iyi bir şut gücü var ancak savunmada kendini daha çok geliştirmeli. Özellikle kuvvetlenmesi ve bu lige hatta Süper Lig’e hazır olması için fiziksel olarak daha iyi duruma gelmeli ve güçlenmeli. Hücumda çok iyi ama sert önlem alınınca ona fiziksel olarak karşılık veremiyor. İyi oyuncu olacağını düşünüyorum. Umarım çizgisini bozmadan devam eder” şeklinde konuştu.
 
Sezonun ikinci yarısında kadroda dahil edilen Amerikalı oyuncu Joshua Heath hakkında da konuşan deneyimli koç, “Skorer oyun kurucu noktasında sıkıntımız vardı. Ofansif anlamda zorlanıyorduk. Aslında bu bölgeye yerli bir oyuncu bakıyorduk ama transfer kapanınca tercihimizi mecburen yabancıdan yana kullandık. Joshua Heath, aslında iyi bir oyuncu. İyi bir kolej takımından mezun oldu. Slovenya’da kısa bir deneyimi oldu Avrupa’da. Tam adapte olduğu söylenemez. Beklediğimiz performansın altında devam ediyor. Biraz daha efektif olması için zamana ihtiyaç var ama bizim zamanımız yok” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar Okunma: 1828