Kıran kırana geçen maç Konyaspor'un - BasketFaul.com

Kıran kırana geçen maç Konyaspor'un

06-04-19 18:57

İSTATİSTİK

TBL 26. haftasında Ankara DSİ'yi konuk eden Konyaspor, kıran kırana geçen karşılaşmayı 75-73 kazandı. 

Karşılaşmaya arka arkaya boş atışlarla başlayan Konyaspor karşısında hata yapmayan Ankara DSİ, skoru 0-6 getirdi. Basit top kayıpları yapsa da Kaan Sarıaslan'ın isabetleriyle liderliği korudu. Çeyreğin ikinci yarısında içerden daha yüzdeli oyun oynayan Konyaspor, farkı hızla eritmeyi başladı. İlk çeyreği 17-15 Ankara DSİ üstünlüğüyle geçildi. 

İkinci çeyreğe 6-0 seriyle başlayan Konya skor üstünlüğünü de eline aldı. Gökhan Şirin'le cevap vermekte gecikmeyen DSİ, liderlik mücadelesini sürdürdü. Kalan dakikalarda üstünlüğün el değiştirmeye devam ettiği çeyreği 38-37 Konyaspor önde tamamladı.

Üçüncü çeyrek karşılıklı sayılarla başladı. Berkay Demirci'nin sayısıyla DSİ öne geçse de Konyaspor takibi sürdürdü ve 06:36 dakika kala skor dengelendi (43-43). Üstünlüğü el değiştirmeye devam ederken son bölümde Heath ve Kaan Sarıaslan öne geçen DSİ üçüncü çeyreği 56-51 önde tamamladı.

Son çeyrekte Sertay Gürsu ve Hamit Sezaver ile hücumda iyi başlayan Konyaspor farkı eritti ve 03:49 dakika kala skor tekrar eşitlendi (66-66). Kalan dakikalarda mücadelenin sürdürdüğü karşılaşmada üstünlük el değiştirmeye devam etti. 14 saniye kala Hamit Sezaver'le çizgiye giden Konya çizgiden 2/2 ile döndü ve öne geçti. DSİ, son hücumda Gökhan Şirin ile üçlüğü isabetini kaydedemedi ve karşılaşmayı 75-73 Konyaspor kazandı.

Karşılaşmayı Konyaspor'da Jackie Carmichael 20 sayı, 10 ribaund ve Jerome Godfrey 17 sayı, 8 ribaundla kazanarak galibiyette etkili rol oynadı. Ankara DSİ de ise Kaan Sarıaslan 23 sayı, 5 asistle öne çıktı.

 

Yorumlar Okunma: 1593