Karşıyaka Mucizeyi Gerçekleştiremedi (Hüseyin Akbaş) - BasketFaul.com

Karşıyaka Mucizeyi Gerçekleştiremedi (Hüseyin Akbaş)

28-03-19 00:46

 İSTATİSTİK

FIBA EuropeCup çeyrek final rövanş maçında Pınar Karşıyaka deplasmanda Dinamo Sassari ile karşılaştı. Müsabaka 83-83 berabere bitti. Bu sonuçla beraber Pınar Karşıyaka FIBA EuropeCup’a çeyrek finalde veda etti.

Yarı finale çıkmak için mucizeye ihtiyacı olan Pınar Karşıyaka maça Walker, Henry, Birkan Erdi ve Marei ilk beşiyle başladı. Maçta ilk sayılar ev sahibi ekip Dinamo Sassari’den geldi. Mücadelenin ilk beş dakikasını Pınar Karşıyaka 6-9 önde geçti. Savunmada konsantire bir oyun sergileyen Kaf-Kaf rakibini çemberden uzak tutmaya çalıştı. Periyot boyunca hızlı hücumlarla sayılar üreten Karşıyaka ilk çeyreği 12-23 önde kapattı. Sek Henry ilk çeyrekte 8 sayı ile öne çıkan isim oldu.

Maçın ikinci çeyreğinde Pınar Karşıyaka fırtına gibi esti. Savunmada rakibine nefes aldırmayan Karşıyaka hücumda da şov yaptı. Parkenin her noktasında savaşan Karşıyaka adeta rakibine sahayı dar etti. Pınar Karşıyaka soyunma odasına 28-52 önde gitti

İlk yarıda Sek Henry 17 sayıyla yıldızlaştı. Walker 13 sayıyla takım arkadaşına eşlik etti. Birkan 9, Berk 7 sayı ile oynadı.

 

İkinci yarının ilk sayıları Dinamo Sassari’den  geldi. Ev sahibi ekip çeyreğin başında üçlük çizgisinden bulduğu sayılarla etkili oldu. Sassari savunmada oldukça sertti. Karşılıklı sayılarla geçilen üçüncü çeyreği Pınar Karşıyaka 50-69 önde kapattı.

Pınar Karşıyaka son çeyreğe mucizeyi gerçekleştirip tarih yazmak için çıktı. Yarı finale yükselmek için en az 20 sayı farka ihtiyacı olan Karşıyaka son çeyreğe 19 sayı farkla başladı. Son çeyrekte ilk sayılar ev sahibi ekipten geldi. Dinamo Sassari son çeyreğe etkili başladı. Temsilcimiz hücumda tam anlamıyla dağıldı. Savunmada da rakibinin sayılarına engel olamadı ve fark tek haneli sayılara düştü.  Ev sahibi ekip hata yapmadı. Maç 83-83 berabere bitti. Pınar Karşıyaka FIBA EuropeCup’a çeyrek finalde veda etti.

Pınar Karşıyaka’da Sek Henry 24, Birkan 19, Walker 18, Berk Uğurlu 12 sayıyla oynadı.

Pınar Karşıyaka çeyrek finalin ilk maçında Dinamo Sassari’ye  evinde 68-87 mağlup olmuştu.
 

Yorumlar Okunma: 3825