Karşıyaka mucizeye kaldı (-19) Hüseyin Akbaş - BasketFaul.com

Karşıyaka mucizeye kaldı (-19) Hüseyin Akbaş

20-03-19 22:23

İSTATİSTİK: 

FIBA EuropeCup Çeyrek Final ilk maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka İtalyan ekibi Dinamo Sassari’yi İzmir’de konuk etti. Maçtan Pınar Karşıyaka 68-87’lik skorla mağlup ayrıldı.

Temsilcimiz maça Walker, Henry, Birkan, İlkan ve Marei ilk beşiyle başladı. Pınar Karşıyaka maça olağanüstü bir taraftar desteği ile başladı. Maçta ilk sayılar konuk ekip Dinamo Sassari’den geldi. Maçın ilk beş dakikasını konuk ekip Dinamo Sassari 6-8 önde geçti. Savunmada iyi bir performans gösteren Kaf-Kaf rakibini olabildiğince potadan uzak tuttu. Karşılıklı sayılara sahne olan ilk çeyrek 14-16 Dinamo Sassari’nin üstünlüğünde sona erdi. İlk çeyrekte Egemen Güven 6 sayı 3 ribaund ile öne çıkan isim oldu.

İkinci çeyreğe konuk ekip 7-0’lık seriyle başladı. Pınar Karşıyaka hücumda toparlandı ve skorda dengeyi sağladı. Hakemlerin Karşıyaka aleyhine çaldıkları absürt düdükler taraftarlardan ve oyunculardan büyük tepki topladı. Savunmada ritm kaybeden Kaf-Kaf özellikle Cooley’in sayılarını engelleyemedi. Pınar Karşıyaka soyunma odasına 29-36 geride gitti.

İlk yarıda temsilcimiz sadece bir üçlük isabeti bulabildi ve takım olarak 21 ribaund aldı. Assem Marei 7 sayı 4 ribaund ile ilk yarıyı tamamladı. Onu 6 sayı ile Egemen ve 5 sayı ile Berk takip etti.

Maçın ikinci yarısı karşılıklı basketlerle başladı. Walker’ın üçlükleriyle hareketlenen Karşıyaka’ya cevap Cooley ile pota altı sayılarıyla geldi. Savunmada ritmini bulamayan Karşıyaka rakibinin sayılarına engel olamadı. Çeyrek 52-66 Sassari’nin üstünlüğünde sona erdi.

Pınar Karşıyaka son çeyreğe hücumda kötü başladı. İlk üç buçuk dakika sayı üretemedi. Son beş dakikaya girilirken Karşıyaka’da Assem Marei beşinci faulünü aldı ve oyun dışında kaldı. Hakemlerin düdükleri diğer çeyreklerde de olduğu gibi son çeyreğe damgasını vurdu. Pınar Karşıyaka karşılamadan 68-87’lik skorla mağlup oldu.

Pınar Karşıyaka’da Henry 19 sayı, Marei 18 sayı, Egemen 11 sayı ile oynadı.

FIBA EuropeCup Çeyrek Final ikinci maçı 27 Mart’ta İtalya’da oynanacak. Pınar Karşıyaka’nın yarı finale yükselmesi için deplasmanda rakibini en az 20 sayı farkla yenmesi gerek.

Yorumlar Okunma: 2243